Це важкий рік для Польщі. Ккатастрофа в Смоленську забрала найважливіших людей в країні. А тепер ще й Повінь століття.
- Цей звук я запам'ятаю до кінця життя. Вода зі зламаних гребель давила все, як каток, - розповідає свідок повені зі Свентокшиського воєводства.
Вода пронеслася через усю Польщу, але найбільших втрат завдала в південних землях країни: сотні міст затопило до стріх, тисячі людей втратили все своє майно.
- Маю лише те, що на мені. Не було часу, щоб узяти більше, - треба було тікати, - каже 59-річна пані Францішка з-під Кракова
Постраждалі отримали допомогу: благодійні організації постачають їм пакети, уряд обіцяє гроші. Проте все це лише разово. Величезна кількість жертв великої води не були застраховані - у Польщі досі заощаджують на полісах, сподіваючись, що "якось-то буде".
Маю лише те, що на мені. Не було часу, щоб узяти більше, - треба було тікати
Трагедії можна було уникнути - багато затоплених будинків звели занадто близько до річок.
- Якби ж ми тільки знали, якби ж ми знали, - плаче пан Казімєж із села під Ополє, який недавно добудував великий дім для кількох поколінь своєї родини. Прекрасна місцина попід лісом і біля річки мала бути ідеальною для онуків.
Місцеві посадовці масово видавали дозволи на будівництво на ділянках, яким могла загрожувати повінь. Але в Польщі ще багато де через знайомства можна зробити все. Ці справи повинен розслідувати прокурор.
Однак замість карати безвідповідальних чиновників, влада спихає провину за повінь на бобрів. Ідеальні супротивники! Виборчого голосу не мають, захищатися від звинувачень не здатні. Відстрілюючи їх, можна буде показати суспільству, що уряд активно бореться з наслідками повені. Та й урядовий кандидат у президенти Броніслав Коморовський - затятий мисливець.
Але кому це допоможе, окрім самої влади?
Коментарі