– У Києві створений фонд захисних споруд цивільного захисту. Є понад 500 сховищ, 728 споруд подвійного призначення – 409 підземних автопаркінгів, 272 підземні переходи, 47 приміщень метрополітену. Також 3687 найпростіших укриттів – цокольні поверхи та підвали, – каже Роман ТКАЧУК, 49 років, директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА.
– Перебувати у сховищах повинні працівники найбільших змін підприємств, які продовжать свою діяльність в особливий період. Також черговий персонал суб'єктів господарювання, що забезпечуватимуть життєдіяльність міста. Хворі, медичний та обслуговувальний персонал закладів охорони здоров'я, яких не можна евакуювати в безпечне місце.

Споруди подвійного призначення та найпростіші укриття передбачені для захисту людей під час надзвичайних ситуацій. В інший час їх використовують для господарських, культурних і побутових потреб жителів. Укриття розраховані на короткочасне перебування людей – 1–2 години. Місткість залежить від загальної площі з розрахунку 1–1,5 квадратного метра на особу. Місця розташування захисних споруд позначаються за допомогою табличок і покажчиків напрямку руху до них. Повідомляються дані про балансоутримувача, номер телефону особи, відповідальної за утримання та експлуатацію споруди в мирний час.
Щороку Київська міська державна адміністрація та Укртелеком укладають договір про надання послуг для експлуатаційно-технічного обслуговування апаратури оповіщення та зв'язку. Перевірки проводять шляхом запуску сирен за графіками обслуговування. Також загальнодержавну й територіальні автоматизовані системи централізованого оповіщення щороку перевіряє Державна служба з надзвичайних ситуацій.
У Києві діє територіальний підрозділ єдиної державної системи цивільного захисту. До його складу входять місцеві мережі зв'язку, мережі дротового – ефірного – радіомовлення та телебачення, державна телерадіокомпанія "Київ". Також – система централізованого оповіщення населення радіотрансляційною мережею Центру технічної експлуатації радіофікації Київської філії Укртелекому, система централізованого оповіщення міста з використанням електросирен для подавання сигналу "Увага всім", комп'ютерні автоматизовані системи оповіщення телефонною мережею загального користування "Озон-С".
Перекрити газ і воду, вимкнути електрику, зачинити вікна
Головний спосіб оповіщення населення в надзвичайних ситуаціях – це передавання повідомлення через квартирні й зовнішні гучномовці, місцеві радіостанції й телебачення, оснащені гучномовцями автомобілі. Для привернення уваги громадян в екстремальних випадках вмикаються сирени та інші сигнальні засоби. У разі такого сигналу треба негайно ввімкнути радіоприймач або телевізор. Слухати повідомлення управління з питань надзвичайних ситуацій. Воно міститиме інформацію про місце й час виникнення надзвичайної ситуації, порядок дій. Територію – райони, масиви, вулиці, будинки, що потрапляє в зону ураження.
Почувши таке повідомлення, громадяни мають підготувати одяг, взуття, аптечку, документи, запас їжі, засоби зв'язку, особистої гігієни, маски, ватно-марлеві пов'язки, плівку. Перекрити у квартирі газ, воду, вимкнути електрику, зачинити вікна. Уточнити розташування найближчого укриття, де можна сховатися, – підвального приміщення, метрополітену, паркінгу. Якщо сигнал застав у транспорті, громадському місці, треба йти до найближчої станції метро чи іншого безпечного місця.
Коментарі