Субота, 14 листопада, 18.30
П'ятеро чоловіків без квитків намагаються потрапити на стадіон "Арена-Львів" на вулиці Стрийській у Львові. За півгодини розпочнеться перший матч плей-оф за право грати у фінальній частині Євро-2016 між збірними України та Словенії. На поєдинок прибули президенти країн – Петро Порошенко і Борут Пахор. Напередодні в місті виник квитковий ажіотаж. В чергах до кас стояли понад дві тисячі людей.
– Нам білетів не вистачило. Інтернетівських бариг, які скупили їх по 70 гривень, а перепродували по 500, тупо ігнорували, – розповідає 25-річний Михайло Козакевич. – Обмоталися українськими прапорами, пішли під стадіон. Раніше перед матчем давав 100–150 гривень охороні – пропускали. Тепер боялися, що не вийде. За годину до початку барига за квиток вартістю 100 гривень просив 400. Через 15 хвилин – 300. Нам віддав по 200.
Крім поліції, перед стадіоном чергували бійці Національної гвардії.
– Усім розстібали куртки, перевіряли жіночі сумочки. У віп-зону проходили повз металошукач, – продовжує Михайло Козакевич. – Між фанатами "Карпат" і Нацгвардією виник конфлікт. Вболівальники кричали, що це – переодягнутий "Беркут", який пролив кров на Майдані.
Україна перемогла 2:0
А в цей час:
– Якби ще раз їх побачив, то схопив би биту й настукав по голові. Щоб знали, як чуже майно псувати, – каже полтавський таксист Ярослав Головань, 44 роки.
Заганяє в гараж авто Skoda Octavia в мікрорайоні Мотель. Троє пасажирів порізали йому два задні колеса.
– Віз цих хлопців із центру. П'янючі. Всю дорогу розливали пиво по салону. Сварився з ними. Було бажання висадити посеред дороги. Не ризикнув, бо могли прибити. Коли вийшли, не заплатили 35 гривень за послугу. Почали тікати. Я крикнув, що викличу міліцію, аби налякати. І пішов у магазин, – говорить Ярослав. – Коли повернувся, колеса були порізані. Тиждень тому поставив зимову гуму. Влип тисячі на 2 гривень.
– Прикидався! Симулянт! – гукають на весіллі до 38-річного Віталія Косюка в ресторані "Прем'єр" у місті Липовець на Вінниччині.
Він видає заміж доньку 18-річну Каріну. Напередодні у Віталія почалося запалення трьох хребцевих гриж. Ходив згорблений.
Під кінець першого столу ведуча оголосила про родичання двох сімей. Батьки й молодята по черзі мали поцілувати одне одного. Кожній парі вмикали різну музику. Коли дійшла черга Віталія поцілувати зятя 20-річного Руслана, заграв рок-н-рол.
– Це мій улюблений танець. Тому після поцілунку й обіймів із зятем не стримався і захотів зробити кілька своїх фірмових фінтів. Болячка десь ділася, і я трохи вжарив, – каже Віталій Косюк.
"Колишні російські розвідники казали, що в арабських країнах ще існують терористичні організації, які працювали на КДБ, а потім перейшли до ФСБ. Ось вам і результат. Погрожували Москві, а підірвали Париж. Хай тепер Олланд скаже спасибі карлику. Це його відповідь за "Містралі". Все це ще раз показує, наскільки Захід помиляється у своєму ставленні до Путіна".
Віталій ЯЩЕНКО, про теракти в Парижі
"Люди! Що це все означає? Це бунт, організований ФСБ і СБУ, щоб прибрати Яроша? Дорогі друзі з "Правого сектора", не дайте цього зробити. Яроша знаю ще з Дрогобича, де народився "Тризуб". Він – єдиний достойний бути провідником українських націоналістів".
Роксолана ХМАРА, про відставку Дмитра Яроша з посади керівника "Правого сектора"
"Солдати розповідають, що зараз вся зброя опечатана на замки і вони гинуть, але не можуть відповісти. Як це називається? Чекатимемо, поки сепари введуть танки в Маріуполь і тоді відбиватимемося?"
Олег ПЕТРЕНКО, про загострення ситуації на Донбасі
2 артилерійські катери "Гюрза-М" спустили на воду для Військово-морських сил. Уперше за дев'ять років флот отримав нові човни. Виготовили їх на заводі "Ленінська кузня", що належить президенту Петрові Порошенку. До 2020-го мають зробити ще 16 таких
Перші два контрбатарейні радари із США приїдуть в Україну наприкінці листопада. Летальне озброєння американці не постачатимуть, доки дозвіл на це не надасть Сенат.
Українське громадянство отримав білорус Василь Парфенков, доброволець батальйону ОУН. Він подав документи до міграційної служби. Пояснив: не може повернутися додому, бо там на нього відкрили дві кримінальні справи – за націозахисну діяльність в Білорусі й за найманство в Україні. Служба безпеки надіслала запит до комітету державної безпеки Білорусі. Там підтвердили слова Парфенкова.
Геноцидом визнала депортацію кримських татар із Криму 1944 року Верховна Рада 12 листопада. Днем вшанування пам'яті буде 18 травня.
Під час протистоянь на Майдані силовики не скоїли злочинів проти людяності, заявила головний прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда. Дії правоохоронців і працівників Служби безпеки назвала зловживаннями влади й серйозними порушення прав людини.
Ветеран Української повстанської армії 87-річний Дмитро Сливчук хоче піти добровольцем в АТО. До військкомату надіслав листа. Військовий комісар відповів, що поважає добрі наміри чоловіка, але прийняти заяву відмовився – через вік.
"Шість місяців тому Україна отримала технологію 3G. Тоді як три роки тому Сомалі були вже на 4G. І це виключно через корупцію. Вона веде до вищих цін на товари та послуги. Обмежує перспективи для наступного покоління. Створює апатію в суспільстві й обмежує стратегічні можливості країни змагатися і захищати себе", –
Стівен ФІШЕР, виконавчий директор Citibank-Україна
Нам "Ісламська держава" поки що не загрожує
Терористична організація "Ісламська держава" насамперед спрямовує зусилля проти таких держав, як США і Росія. Бо ті активно воюють проти неї. Україна – в зоні ризику "третього рівня". Зараз прямих реальних загроз для нас немає. Але розслаблятися не слід.
Микола МАЛОМУЖ, колишній голова зовнішньої розвідки
Потрібні безпілотники й засоби боротьби з ними
Зараз головне – відновити військові підприємства й налагодити виробництво сучасного озброєння. Процес іде не так швидко, як хотілося б. У нас мало розвідувальних ударних комплексів. Їх постачають американці. Також потрібні безпілотники й засоби боротьби з ними. Зараз окремі військово-промислові підприємства намагаються їх виготовляти. Деякі працюють у три зміни.
Ігор РОМАНЕНКО, колишній заступник начальника Генштабу
До Тимошенко й Тягнибока може приєднатися "Укроп"
У лідера "Батьківщини" Юлії Тимошенко й керівника "Свободи" Олега Тягнибока – спільні політичні інтереси. Вони не є ідеологічно близькими, але дружитимуть проти президента Петра Порошенка. Націоналісти намагаються домогтися дострокових виборів. "Батьківщина" – теж рушій цієї ідеї. Разом – утворюють альянс, зацікавлений змінити розподіл сил у парламенті. До них може приєднатися "Укроп".
Андрій МИСЕЛЮК, політолог
Читачі висловлюються про матеріали, які їм запам'яталися у попередньому номері "Країни"
Родичі продавали квартиру у Сватовому. Вже й покупці знайшлися – пара з Донецька перебиратися мала. Після вибухів на складах боєприпасів 29 жовтня відмовилися. Кажуть, вдома їм безпечніше. Тепер ціна на житло впала. Замість 15 тисяч доларів за двокімнатку і 10 не дають.
Марина, 35 років
Племінник до 9-го класу збирав старі речі. Казав, буде музейником. З усього села зносили гільзи, штики, монети, прядки, рушники, праски, фотографії. Коли пішов учитися на менеджера, все продав, узяв кредит і відкрив пивбар.
Олександр, Вінницька область
Одружився на зло коханій, яка кинула. Дружину любити так і не навчився. Проте коли народилися діти, про кохану геть забув.
Володимир, 44 роки, селище Браїлів Вінницької області
Друг запропонував подивитися з багатоповерхівки на нічне місто. Коли вибралися на дах, там на нас чекали букет троянд і пляшка шампанського. Сашко сказав: "Або зустрічаємось, або летиш униз. Вибирай!" Тиждень з цим ненормальним зустрічалася і втекла від нього.
Марина, 20 років, місто Вінниця
Міліція знайшла в сусіда гранати. Сказав, що виграв у карти у бійця, який повернувся з АТО.
Веніамін, 39 років
Коментарі