четвер, 07 липня 2022 08:21

Російський розвідник удавав бразильця, щоб найнятися експертом

21 червня Литва заборонила перевезення санкційних товарів до Калінінградської області автомобільним транспортом. Митниця розвертає вантажівки на білорусько-литовському кордоні, в пункті пропуску М'ядинінкай.

З 18 червня литовці заборонили залізничний транзит через санкції Європейського Союзу. А в лютому закрили повітряний простір для польотів із Росії до Калінінграда через повномасштабне вторгнення в Україну

Автор: Фото: Nicolas Landemard / Le Pictorium/Le Pictorium/East News
  Майже 80 людей зібралося на акцію підтримки надання Україні статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу у Брюсселі, Бельгія, 23 червня 2022 року
Майже 80 людей зібралося на акцію підтримки надання Україні статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу у Брюсселі, Бельгія, 23 червня 2022 року

Дайва Ріаюкайте, 35 років, перекладачка, Вільнюс, Литва:

– У мами на вулиці чийсь собака перевернув смітник. Це не вперше. Хтось сфотографував і опублікував у соцмережі. Під фото стали натякати, що це через українських біженців. Пройшлася профілями – всі вихідці з Росії та Білорусі. У садку доньки спеціально виділили два місця для дітей з України. Колишня москвичка почала обурюватися, що вона в черзі з вересня. Власниця делікатно написала, що на місце в нашому садку може не розраховувати.

Обурило, що міжнародна федерація кінологів не виключила ні росіян, ні білорусів. Намагатимемося перекрити їм усі джерела доходу. Я маю трьох собак. Підписана на кількох заводчиків із Росії. Усіх поточна ситуація влаштовує – ресторани, дачі, поїздки за місто. Це неправильно тоді, коли твоя країна бомбардує ні за що сусідів.

Допомагали жінці з трьома дітьми з Харкова влаштуватися тут. До війни говорили російською. Тепер переходять на українську. Жінка працює в кав'ярні. Каже, коли люди чують українську, лишають хороші чайові.

Родрік Беллоу, 51 рік, власник готелю, Дублін, Ірландія:

– Уряд уклав зі мною угоду на поселення українських біженців. Можуть жити до кінця липня. Якщо пропонуватимуть, продовжу. Ці жінки мені подобаються силою духу.

На столах маю плетені скатертини. Від старості й агресивних порошків у кількох з'явилися дірки. Нових не купував – надто дорого. А замінювати не хотів через атмосферу. Жінка з Луганської області зібрала й усі відновила. Хотів їй заплатити, але від грошей відмовилася. Попросила роботу. Тепер прасує для мого другого готелю.

Зять приніс українського пива. Сподобалося. Щасливі, що можемо підтримувати Україну ще й так.

Людмила Созіашвілі, 46 років, бухгалтер, Боржомі, Грузія:

– Ми з чоловіком працюємо на заводі мінеральної води. Він належить рашистському олігарху Михайлові Фрідману. Усі його рахунки й активи потрапили під санкції. Через це роботу зупинили. Люди Фрідмана пропонують передати його пакет акцій нашому урядові. Але ставлять якісь непрозорі умови. Прикро, що нашій владі бракує волі конфіскувати все чи принаймні заморозити, як це зробили в цивілізованих країнах. Не розумію, як олігархи країни-вбивці можуть володіти цілими бізнесами в нас.

Ми з батьками втікали з Абхазії. Втратили все. Співчуваю українцям. Чоловік кидає курити. Гроші, які міг витратити на цигарки, на початку місяця скинув на вашу армію.

Сестра вийшла заміж за білоруса. Живуть у Гомелі. Їхній син служить у війську. У лютому вона розуміла, що Росія – агресор, а Білорусь допомагає. А тепер їх так накачали пропагандою, що вірить у маячню Лукашенка. Абсолютно серйозно казала, що Зеленський хотів напасти. Племінник розповідав, що готується захищати державу. Притому важить понад 100 кілограмів і нічого важчого за пляшку пива давно в руках не тримав.

Гуго Райнстер, 38 років, криміналіст, Гаага, Нідерланди:

– Лікуюся від раку, тому не допомагаю розслідувати воєнні злочини. Колеги фіксують усі вбивства, катування, розстріли. Усе це потрібне Україні для міжнародних судів.

У всі групи росіяни намагались увіпхнути своїх людей. Недавно їхній розвідник удавав бразильця, щоб найнятися експертом. Думаю, хочуть підтасовувати чи знищувати докази. Але приховати такі масштаби звірств не вийде.

Дружина волонтерить перекладачкою для біженок з України. Спочатку багато плакала, слухаючи їхні історії. А тоді сказала, хоче щось робити для перемоги над злом. Влаштували з колегами ярмарок. Найпопулярніша кон­дитерська привезла дві машини пирогів і тістечок. Її знайома дизайнерка сумок безкоштовно віддала речі, за які не заплатили замовниці. Хоча могла сама їх вигідно продати. Місцевий секс-шоп передав 10 фалоімітаторів і ящик білизни. Мали понад 200 столів. Продали все.

Щоб регулярно читати всі матеріали журналу "Країна", оформіть передплату ОНЛАЙН. Також можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за "ковідну тисячу"

Зараз ви читаєте новину «Російський розвідник удавав бразильця, щоб найнятися експертом». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути