четвер, 14 жовтня 2010 13:23

На 20 картин пішло три тисячі журналів

  "Емі". Полімерна основа, колаж, 100 х 120 см, 2009. Олександра Чічкан, Аліна Півненко (Ch&P junior), проект "Макулатура" Харків, "Галерея на Плетневском", пр. Плетневський, 2. 22 вересня - 29 жовтня
"Емі". Полімерна основа, колаж, 100 х 120 см, 2009. Олександра Чічкан, Аліна Півненко (Ch&P junior), проект "Макулатура" Харків, "Галерея на Плетневском", пр. Плетневський, 2. 22 вересня - 29 жовтня

Катерина Тейлор, 27 років, куратор виставки, мистецтвознавець:

- Проект "Макулатура" - це критичний погляд на глянцеві журнали і глянцевий світ. Художниці Олександра Чічкан та Аліна Півненко працювали над проектом півтора року. На створення 20 робіт пішло близько трьох тисяч журналів. Дуже кропітка робота. Дівчата переосмислили тему утилізації і переробки матеріалів. На певному етапі друзі почали їм передавати купи глянцевих журналів. Сьогодні Сашина майстерня виглядає як пункт прийому макулатури.


Інструменти прості - клей, ножиці, папір. Для маленьких шматочків використовували пінцети. Основа полімерна, клей - звичайний ПВА. На одну роботу йшло близько місяця. Найдовше створювали "Бйорк", бо у неї найдрібніші деталі. Якщо для "Емі" та інших використовували глянцеві вирізки 1на 1 сантиметри, то "Бйорк" склали з клаптиків 3 на 3 міліметри. Така техніка на відстані півтора метри виглядає як живопис. Не всі одразу вірили, що це колаж.


Спочатку дівчата довго складали палітру. Все вирізали самі. Клаптики ретельно розклали по тонах і зображеннях - ведмедики, діаманти, туфлі, машини. Тло кожної картини - асоціації художниць із внутрішнім світом зірки. У Емі Вайнхаус - це ведмежата, Грейс Джон - суцільні діаманти, Блонді - іграшки. Палітра зі шматочків глянцю має стільки ж кольорів, скільки можна змішати з будь-яких фарб.


Уперше проект представили торік на вітринах київського модного магазину. Pop-up - з англійської "несподівано виникаючий" - популярний у Європі та США напрямок, коли мистецтво з'являється не в галереях чи музеях, а в несподіваному новому просторі. Люди могли розглядати картини з вулиці.


У Харкові представили 14 робіт, решта - уже в приватних колекціях. З Аліною розійшлися після першої виставки. Сьогодні Олександра працює сама. Експериментує зі склом. Талановиті люди можуть творити з будь-чого.

Зараз ви читаєте новину «На 20 картин пішло три тисячі журналів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути