– Йогу сприймав як збіговисько людей, які сидять у порожній кімнаті й пихтять у немислимих позах із ризиком розчавити власні пупки, – розповідає англійський музикант 65-річний Стінг. – 1989 року під час роботи над альбомом "Клітки для душі" я щоранку бігав по 8 кілометрів, тягав залізо, займався аеробікою, доки гітарист Домінік Міллер запропонував йогу. Сила, грація, вправність колеги здавалися мені інопланетними. Зараз забрати з мого життя йогу – це як зруйнувати фундамент міцного будинку.
6 жовтня Стінг виступить у київському Палаці спорту.
Враженнями від творчості співака діляться українські музиканти, які також практикують йогу.
Руслан КВІНТА, 45 років, композитор, продюсер
Серед улюблених записів була касета Стінга. На ній – три пісні: Shape of my heart, Englishman in New York, Fragile.
Englishman in New York – "Англієць у Нью-Йорку" – присвячена британському актору нетрадиційної орієнтації Квентіну Кріспу. Якось за вечерею він розповів Стінгу, як важко живеться у гомофобській Британії. Пісня Стінга врятувала його. Музикант показав, що таких історій багато, що важливо бути собою, незважаючи на оточення.
Пісню Fragile – "Крихкий" – Стінг присвятив американському інженеру-будівельнику Бену Ліндеру. Того вбили 1987-го під час зведення гідроелектростанції в Нікарагуа. Знову про композицію згадали 11 вересня 2001-го. Того дня в Нью-Йорку від терористів загинули 2977 людей. Стінг скасував концерт в італійській Тоскані. Виконав лише цю пісню. Присвятив усім загиблим. Звучить тужливо, передає біль втрати, розповідає про крихкість людського життя.
Стінг має власний музичний почерк і багато експериментує. В піснях кожна нота і слово звучать дуже впевнено, переконливо, продумані до дрібниць. Стінг – музичний перфекціоніст.
Він практикує силову хатха-йогу. Каже, що не може прожити ні дня без занять. Якщо таке траплялось, з'являлося внутрішнє хвилювання. Починав шукати килимок, щоб виконувати асани. Адже коли тіло привчаєш до чогось хорошого, воно починає просити це.
Юлія ЯРЕМЧУК, 35 років, вокалістка львівського гурту "АтмАсфера"
Вперше почула Стінґа 6-річною. Батько, Юрій Яремчук, джазовий музикант і великий прихильник його творчості, ставив платівку із записами.
Стінг поєднав джазові прийоми і ритм із простими пісенними формами й нескладними текстами поп-музики. У його піснях є глибина і щирість. Улюблена – Englishman in New York.
Наталія ЛАРІНА, 33 роки, вокалістка київського гурту Shanti People
До того, як почула у виконанні Стінга "Маха-мантру" (мантра любові. – Країна), не цікавилась його творчістю. А у кліпі на пісню Englishman in New York побачила, як він взаємодіє з людьми. Дуже живий і привітний чоловік.
Стінг через голос передає душу. М'який із придихом тембр додає глибини текстам. Чіпляє харизмою і самодостатністю. Його музика не просто розважає, а несе сенс.
6 жовтня концерт британського музиканта Стінга, в рамках світового турне на підтримку альбому 57th & 9th 20.00, Київ, Палац спорту, пл. Спортивна, 1
Коментарі
1