"Єдине, що було страшно, – втопитися під час шторму. Тоді не зміг би людей врятувати. Побратими сказали, що на таке спроможний лише я. Не знаю чому. Певно, довіряють", – згадував командир батальйону 28-ї окремої механізованої бригади ім. Лицарів Зимового походу Сергій Ткачук про виконане завдання на Херсонщині.
Почав служити у Збройних силах України 1998-го. Від початку війни з Росією брав у ній участь. 18 травня 2022-го Сергія Ткачука нагородили орденом Богдана Хмельницького III ступеня й пістолетом Glock-19. Сергій відзначився під час військових дій біля селища Олександрівка, розташованого на березі Дніпровського лиману, за 30 км на захід від Херсона.
Важкі бої біля селища точилися протягом квітня. Тоді ж за сприяння Червоного Хреста України двома автобусами вдалося вивезти частину жителів.
У певний момент українські вояки біля Олександрівки втратили комунікацію з іншими частинами. У них виникла потреба в боєприпасах і евакуації поранених. Дістатися до них водою Дніпровського лиману командування доручило Сергієві Ткачуку та бійцеві Сил спеціальних операцій, прізвище якого засекречене.
"Мені здавалося, що це квиток в один кінець, але накази командування не обговорюються, – розповів для офіційної сторінки 28-ї бригади командир батальйону. – Уночі ми рушили морем. Дорога була нелегкою, понад 4 години йшли через шторм".
Ротні вже доповіли, що ми можемо не повернутися
Наблизившись до Олександрівки, зв'язалися з командирами оточених підрозділів. Щоб відвернути увагу ворога, українська артилерія відкрила вогонь. Транспорт, на якому був Сергій Ткачук, причалив – і з нього почали швидко вивантажувати озброєння. Потім забрали поранених і відпливли.
У той момент їх помітили росіяни. Човен був перевантажений, тому не міг рухатися швидко.
"Орки били прицільно – ще метр, і було б пряме влучання з БМП-3, – згадував Сергій Ткачук. – Та хвиля опустила нас – і снаряд пролетів мимо. Зв'язок зник. Ротні вже доповіли, що ми можемо не повернутися. Але, дав Бог, усе обійшлося".
Через перевантаження човен почав тонути. Вода була крижаною. Поранені говорили, що краще б загинули на суші, ніж у морі.
Триває артилерійська війна
Вирішили висадитися не в місці призначення. Хто міг, мусив іти пішки по допомогу для лежачих. Дісталися населеного пункту й викликали пошукову бригаду. Усіх 10 поранених врятували.
Пізніше бійці 28-ї бригади оприлюднили відео знищення російської бойової броньованої гусеничної машини БМП-3. Вона ховалася за житловим будинком у Олександрівці.
"Триває артилерійська війна, 28-ма бригада ганяє та палить техніку окупантів по посадках Херсонщини й Миколаївщини, – прокоментували свою роботу військові. – Тікайте з нашої землі недолугі завойовники. Херсон, тримайся, ми поруч!"
29 травня на онлайн-аукціоні гурт Kalush Orchestra продав нагороду переможця Євробачення-2022 та рожеву панамку соліста Олега Псюка, в якій той виступав. За перший лот вторгували $900 тис. Щоб отримати панаму, потрібно було зробити пожертву від 200 грн на спеціальний рахунок. 31 тис. людей перерахувала 11 млн грн. У довільному порядку комп'ютерна програма обрала одного пожертводавця. За зібрані гроші купили для української армії комплекс безпілотників PD-2.
30 травня Служба безпеки України закінчила розслідування у першій справі про зґвалтування під час війни з Росією. Вдалося зібрати докази та свідчення щодо злочину, скоєного Михайлом Романовим із міста Чебаркуль Челябінської обл. У березні 2022-го у Броварському районі на Київщині окупант п'яним увірвався до помешкання української родини, убив чоловіка й у присутності дитини разом зі спільником зґвалтував жінку. Прокуратура спрямувала справу до суду.
112 гірників шахти "Центральна" в місті Торецьк на Донеччині застрягли під землею 29 травня. Окупанти обстріляли одну з ключових електропідстанцій. Без струму залишилися населені пункти Бахмутського та Краматорського районів. Для порятунку шахтарів використали спеціальні генератори. Усіх дістали ввечері наступного дня. Шахта поновила роботу
2229 будинків зруйнували росіяни в Харкові та області, повідомив 29 травня президент Володимир Зеленський і опублікував у соцмережах відео з розбомблених вулиць. "Усе відновимо, відбудуємо, наповнимо життям. У Харкові та в усіх інших містах і селах, куди прийшло зло", – прокоментував ролик
"SpaceX об'єднається з Україною, щоб кремувати Путіна на Сонці. Велика смерть для великого засранця", –
написав 27 травня у твітері Ілон Маск, засновник компаній SpaceX і Tesla. Запропонував кремувати російського президента на Сонці
Щоб регулярно читати всі матеріали журналу "Країна", оформіть передплату ОНЛАЙН. Також можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за "ковідну тисячу"
Коментарі