З 6 жовтня о 20:30 на каналі ZIK стартувала щоденна програма "На периметрі". Про новий телепроект розповідає телеведучий Мирослав Откович
Чому вирішили запустити програму про ситуацію на сході країни саме тепер – за стільки місяців після початку бойових дій і в період перемир'я?
– Я почав працювати шеф-редактором департаменту журналістських розслідувань каналу ZIK 1 вересня, і відразу запропонував керівництву робити проект про АТО. Генеральний директор ZIKу Дмитро Добродомов та генеральний продюсер Омелян Ощудляк підтримали ідею. Від задуму програми до виходу в ефір минуло близько трьох тижнів. Часу на розгойдування ми не мали – потрібно було відразу братися за роботу. А щодо перемир'я, то доречно буде згадати вислів "хочеш миру – готуйся до війни", бо ж усі ці мирні домовленості лише на папері. Інакше б сепаратисти не запасалися зимовим одягом та не накопичували зброю. Щодня українських військових обстрілюють, і вони, попри дипломатичні домовленості, живуть в умовах війни. У своїй програмі ми намагатимемося передати реальну атмосферу з лінії фронту, донести до глядачів думки бійців, які щодня з автоматами в руках захищають Україну, познайомити з настроями місцевих жителів.
На яку аудиторію розрахований цей проект?
– Сьогодні вся країна засинає та прокидається з думкою: а що там на сході? Одні стежать за ситуацією, бо хочуть миру і спокою, в інших ці почуття переплітаються ще й із тривогою за рідних та близьких. Через це глядацьку аудиторію виокремити складно. Єдине, що знаю напевне, – ми будемо відповідати на запити суспільства. Нині не той час, щоб шукати нові відтінки правди чи претендувати на істину в останній інстанції. Ми хочемо показати глядачам, що відбувається насправді. Багатьом може не сподобатися, але це зрозуміло: як нормальній людині може подобатися війна?
Оскільки ви заявляєте про щоденний формат програми, хто з журналістів ZIKу погодився працювати в режимі нон-стоп у зоні АТО?
– У житті так трапляється, щойно задумаєш щось правильне і добре, біля тебе з'являються однодумці. Під час роботи над проектом я познайомився з журналістом Андрієм Мочурадом, який побував у багатьох "гарячих" точках, та досвідченим фотографом і відеооператором родом із Білорусі Олександром Забудьком. Ці люди за два місяці роботи в АТО встигли пройти вогонь і воду. І цікаво те, що вони гармонійно доповнюють один одного. Сплав молодості та досвіду – таким був критерій під час відбору. Посилати в зону АТО молодих і недосвідчених не маємо права. Приклади, коли надмірна імпульсивність та брак досвіду наших колег призводили до того, що вони потрапляли в полон, на жаль, відомі.
Чим ця програма відрізнятиметься від щоденників АТО, що виходять на інших каналах?
– Думаю, наша головна відмінність – це відвертість героїв та ексклюзивні матеріали. Ми будемо подавати інформацію без купюр. Жити в інформаційно стерильному середовищі, героїзувати одних та демонізувати інших, на мій погляд, неправильно. Краще чистити власні авгієві стайні, ніж тішитися, що в сусіда гірше. Окрім того, ми плануємо допомагати волонтерам, доносити до глядачів інформацію про реальні потреби в зоні АТО. Тобто наша мета – бути максимально наближеними до людей.
Висвітлюватимете події у східних районах з "особливим статусом"?
– Тут усе залежатиме від ситуації. Маючи відповідні гарантії безпеки для нашої команди, ми готові об'єктивно відпрацювати в Донецьку, Луганську, Стаханові чи Алчевську. Не забуваймо, що Донбас – це невід'ємна частина України. Там живуть наші з вами співгромадяни, які мають право на те, щоб висловити свою думку.
Коментарі