Берлусконі продав клуб китайцям за 740 мільйонів євро
Італійський "Мілан" цього літа витратив 211 млн євро на придбання футболістів. Це стало можливим завдяки новому керівництву клубу на чолі з китайським бізнесменом Йонгхоном Лі. 13 квітня він завершив дев'ятимісячний процес придбання клубу в телемагната й колишнього прем'єр-міністра Італії Сільвіо Берлусконі. Той володів "Міланом" із 20 лютого 1986-го.
Лі заплатив Берлусконі 740 млн євро, покривши 220-мільйонний борг клубу. Китайцеві для цього знадобився кредит на 180 млн.
За Берлусконі "Мілан" п'ять разів вигравав Кубок Ліги чемпіонів. Але в останні сезони посідав десяте, сьоме та шосте місця в національному чемпіонаті. Щоб повернути клуб до когорти європейських грандів, Лі купив десяток нових гравців. Більше грошей під час першої трансферної кампанії витрачав тільки президент "Реала" Флорентіно Перес: 2009-го він придбав новачків на 358 млн євро.
30-річний Юрій ШЕВЧЕНКО, оглядач чемпіонату Італії на сайті sportarena.com і ведучий шоу "Камон, плей" на радіо "Аристократи", оцінює перспективи нового "Мілана
Продаж клубу затягнувся на дев'ять місяців, новий власник для цього взяв кредит. Чи очікували такої масштабної трансферної кампанії?
– Я навіть сумнівався, що "Мілан" продадуть. Позаторік клуб намагався придбати азійський бізнесмен Бі Тачібол. Але в останній момент Берлусконі передумав. Здавалося, і зараз угода може зірватися. Щонайменше з двох причин: або Сільвіо знову скаже, який йому дорогий "Мілан", або китайці не зберуть необхідної суми грошей.
Але й після підписання угоди особливого оптимізму не було. Нові власники "Інтера" не витрачали багато, хоча це добре відомі в Китаї люди (одна з найбільших у державі компанія "Сунінг". – Країна). А про теперішніх господарів "Мілана" навіть у рідній країні не чули.
Яка головна проблема "старого Мілана"?
– Оперативному керівнику клубу Адріано Ґалліані доводилося працювати в обмежених умовах. Останнім часом Берлусконі не міг дозволити собі великих витрат. Китайці купили захисників Мусаккіо та Родріґеса. Їх Ґалліані хотів залучити торік. Але грошей не було.
Амбіції Берлусконі не збігалися з реаліями. Посередня команда не могла пробитися в Лігу чемпіонів. Але Сільвіо нервував, змінював тренерів. Це тільки ускладнювало ситуацію.
Колишня зірка клубу Звонімір Бобан вважає, що по-справжньому класних футболістів "Мілан" не придбав. Це так?
– Куплені гравці – не топ-рівня. За винятком Леонардо Бонуччі, який прийшов з "Ювентуса". Але команда стала сильнішою. Новачки кращі за тих, кого замінять в основному складі. Півзахисникові Франке Кессіє та нападаючому Андре Сілві тільки по 21 року. Вони прогресуватимуть.
Що ще треба зробити клубу на трансферному ринку?
– Купити центрального нападаючого. Робити ставку на Андре Сілву поки зарано. Також потрібно посилити фланги атаки.
Бонуччі – один із найсильніших центральних захисників світу. Лідер оборони збірної Італії, майстер довгого пасу, досвідчений. Чи є бодай один мінус у цьому трансфері?
– Шукати негатив тут – дивна ідея. За порівняно невеликі гроші (42 млн євро. – Країна) "Мілан" придбав найкращого центрального оборонця країни. За останні шість років Бонуччі виграв стільки ж чемпіонських титулів в Італії, двічі брав участь у фіналі Ліги чемпіонів. Його перехід у "Мілан" – неймовірний успіх для клубу, з точки зору психології.
Бонуччі планують одразу зробити капітаном команди. Це буде правильно?
– Так. Хоч це прикро для Монтоліво і Абате – нинішніх капітана та віце-капітана. Ще й тому, що обидва навряд чи будуть гравцями основного складу. Пов'язку міг би отримати 18-річний воротар Джанлуїджі Доннарумма. Але після драми з продовженням контракту (агент голкіпера Міно Райола у середині червня відмовив "Мілану" в цьому, але майже за місяць сторони дійшли згоди. – Країна) ставлення до нього неоднозначне. А Бонуччі прийшов вести команду за собою, до перемог.
Який ще трансфер "Мілана" заслуговує на увагу?
– Франк Кессіє провів сильний сезон за "Аталанту". Те, що його називають "новим Яя Туре" – не перебільшення. Кріштіану Роналду вважає свого партнера по збірній Андре Сілву – майбутнім Португалії.
Лукас Біглія – класний розігруючий, якого бракувало "Мілану".
Ще й з'явилися одразу два майстри штрафних ударів – турок Хакан Чалханоглу і швейцарець Рікардо Родріґес. Останній уже забив єдиний м'яч у першому офіційному матчі команди в сезоні ("Мілан" у кваліфікації Ліги Європи виграв у румунської "Університаті" – 1:0. – Країна).
Яка схема гри найбільше підходить новій команді?
– Як на мене, 1‑4‑3‑3. Але тренер Вінценцо Монтелла – не консерватор. Тому протягом сезону, напевне, "Мілан" гратиме і з трьома центральними захисниками.
Монтелла зможе побудувати нову команду й вивести її в четвірку найкращих в Італії?
– Минулого сезону "Мілан" показав найкращий результат за останні роки. Хоча Монтелла мав склад не сильніший за той, що був у попередників. З Вінченцо "Фіорентина" претендувала на місце у кваліфікаційному турнірі Ліги чемпіонів, після відходу тренера здала позиції. Монтелла вміє витискати зі своїх команд максимум.
За яких умов "Мілан" може поборотися за чемпіонство уже в прийдешньому сезоні?
– Це буде важко зробити. Причина – "Ювентус". Він виграв останні шість національних чемпіонатів. Втратив Бонуччі, але, як і раніше, за кадровим потенціалом випереджає всіх. Здивуюся, якщо 2018 року Італія матиме нового чемпіона.
Менеджер "Мілана" Марко Фассоне заявив, що, за планом, 2022 року клуб має бути серед п'яти найкращих у світі. Це реально?
– Усе залежатиме від реалізації розробленого бізнес-плану. Він має на увазі повернення до Ліги чемпіонів і серйозний прибуток на азіатському ринку. Ситуація така, що клубу треба заробляти за будь-яку ціну: кредит видано на півтора року. Фассоне справляє враження людини, яка знає, що робить, і не кидає слів на вітер.
Коментарі