Ексклюзиви
Субота, 01 травня 2021 11:54

З'явилася перша у світі поштова марка

З'явилася перша у світі поштова марка
У продажі з'явилася перша поштова марка фото: wikipedia.org

1 травня 1840 року у Великій Британії з'явилася в продажу перша у світі поштова марка — "Чорний пенні". Вона виконана в чорному кольорі і містить зображення королеви Вікторії.

Появу перших поштових марок, а також штемпельних конвертів зумовило запровадження однакового дешевого тарифу на листи.

Усі лондонські поштові відділення отримали офіційні випуски нових марок у травні, але інші відділення пошти Великої Британії ще деякий час приймали оплату поштових послуг готівкою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Випустили перший компакт-диск

"Чорний пенні" не є рідкісною маркою. Її загальний наклад налічував 286 700 аркушів, що містили 69 млн марок і численна кількість цього накладу збереглась. Головним чином, тому що конверти майже не використовували, а листи складали і запечатували, залишаючи адресу і марки на лицьовій стороні. Якщо лист зберігали, то одночасно зберігали і марки, що наклеїли на нього.

17 квітня 1875 року британець Невіл Чемберлен винайшов більярдну гру снукер. Назва походить від сленгового слова "снукер", яким у британській армії називали першокурсників і недосвідчених військовослужбовців.

Зараз ви читаєте новину «З'явилася перша у світі поштова марка». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі