Зонд OSIRIS-Rex (Origins Spectral Interpretation Resource Identification Security Regolith Explorer) підлетів до астероїда Бенну та зробив забір ґрунту з поверхні для відправки на Землю зразків. За 10 секунд пристрій повинен був зібрати близько 60 грам речовини.
У NASA заявили про успішне виконання 4-річної місії, яка повинна надати вченим нові дані про формування Сонячної системи, а також виявити потенційні сліди життя у інших місцях. Зразки астероїда повернуться на Землю ще через 3 роки — 23 вересня 2023-го.
"Забір зразків відбувся. Бенну, ймовірно, багатий на органічні молекули, які складаються з ланцюжків вуглецю, пов'язаних з атомами кисню, водню та інших елементів, з яких складаються всі відомі живі істоти. Крім вуглецю, у Бенну може бути ще один важливий для життя компонент - вода, що міститься в мінералах, з яких складається астероїд", - сказав диктор онлайн-трансляції.
Частина зонда, яка торкнулася поверхні астероїда - це спеціальна штанга завдовжки 3 м. У момент торкання з її балона подався азот під високим тиском, який підняв угору окремі камені та частинки з поверхні.
Місія OSIRIS-Rex вартістю в $1 млрд була запущена у 2016 році, апарат зробив гравітаційний маневр навколо Землі, а в 2018 році досяг своєї мети – астероїда Бенну, який обертається навколо Сонця з періодом 1,2 земних роки. Астрономи вперше помітили Бенну в 1999-му і визначили, що його діаметр - близько 580 м.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Астероїд розміром з холодильник може впасти на Землю за день до виборів США
Учені виявили на Венері нову ознаку існування життя - найпростішу амінокислоту гліцин. Про це повідомляється в статті Аріджіти Манни з Міднапурського коледжу в Західній Бенгалії.
Коментарі