Зміна клімату вражає планету все сильніше і раніше, ніж очікували. Спроби її уповільнити не є належними.
Про це свідчать дані Організації Об'єднаних Націй, які наводять у звіті групи "Об'єднані в науці 2021".
"Порушення клімату вже гірше, ніж ми думали, і воно рухається швидше, ніж передбачалося. Ми продовжуємо знищувати те, від чого залежні на Землі", – сказав генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.
Згідно зі звітом, рівень моря піднявся на 20 см з 1900 до 2018 року, а середні глобальні температури піднялися щонайменше на 1,06°С порівняно з доіндустріальними рівнями. Це призводить до нинішніх стихійних лих, зокрема лісових пожеж в Європі та Сибіру, повеней в Німеччині та спекотних хвиль у США і Канаді.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Без буряків, картоплі та з хворобами - як зміна клімату ударить по Україні
Дослідники попередили, що стримання потепління не більше, ніж на 1,5°С має вирішальне значення в запобіганні найгіршим наслідкам зміни клімату. Це вимагатиме скорочення глобальних викидів удвічі до 2030 року. Уряди не досягли цього.
У найближчі десятиліття у світі може статися кліматична катастрофа, зумовлена глобальним потеплінням. Наслідки зміни клімату відчутні у всіх частинах планети. До таких висновків прийшли Міжурядова група експертів з питань зміни клімату.
Причиною стрімкої зміни клімату є надмірні викиди парникових газів в атмосферу. Якщо людство скоротить викиди до рівня їх природного поглинання принаймні до середини цього століття, то температура поверхні Землі продовжуватиме збільшуватися. Але до 2100 року залишиться на рівні 1-1,8 градуса, порівняно з доіндустріальною епохою.
Коментарі