Космічний зонд New Horizons досяг астероїда Ultima Tule, який знаходиться на межі Сонячної системи.
Ще жоден дослідницький космічний апарат не досягав настільки віддалених від Землі об'єктів. Астероїд знаходиться на відстані щонайменше 6,5 млрд км від Землі, повідомляє NASA у Twitter.
Зазначається, що дослідницька станція наблизилася до космічного тіла на відстань приблизно 3,5 тис. км. Наразі зонд не завершив передачу отриманих даних на Землю.
Крім того, в 2019 році апарат New Horizons продовжить вивчення об'єктів у поясі Койпера, який вважається умовною межею Сонячної системи. Згодом зонд покине межі системи. Він має завершити свою роботу в 2026 році, коли закінчаться запаси палива, яке живить дослідницькі прилади.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Науковці вивели нову теорію будови Всесвіту
.@NASANewHorizons was scheduled to make its close approach to #UltimaThule at 12:33am ET. Join us live at 9:45am as we await the confirmation signal from the spacecraft. Details: https://t.co/oJKHgKpQjH pic.twitter.com/y8eOO2DOtw
— NASA (@NASA) 1 січня 2019 р.
Опублікували знімок льодовика, що займає практично все дно 80-кілометрового кратера Корольов у північній півкулі Марсу. Сфотографувати льодовик вдалося Європейському космічному агентству з борту апарата "Марс-Експрес".
Коментарі