Поблизу Нової Зеландії вулканологи виявили плавучий острів зі шматків пемзи. Він утворився у результаті виверження вулкану Гавр у 2012-му.
Виверження вулкану було найсильнішим за останні 100 років. Про це пишуть австралійські вулканологи з Університету Тасманії в журналі Science Advances, повідомляє korrespondent.
Площа острова 400 кв. км. Товщина - 3.5 м.
Вчені вивчали місце виверження за допомогою безлюдного підводного апарата. На глибині 1,2 тис. м вони виявили улоговину в 4,5 км. На дні улоговини було 14 отворів. Через них відбувалося виверження лави, попелу та пемзи.
Приблизно через 3 місяці після виверження лава розпалася на окремі фрагменти. Деякі з них осіли на морському дні. Інші прибились до берегів островів Тонга, Нової Зеландії та Австралії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ріки лави загрожують тисячам будинків на Філіппінах - вражаючі фото та відео
Виверження Гавра стало найсильнішим серед підводних вулканів. Воно майже удвічі потужніше, ніж вибух наземного вулкана Сент-Хеленс у 1980-му. Його оцінили у 5 балів з 8 за шкалою вулканічної активності VEI.
На північному полюсі Місяця знайшли сліди згаслих вулканів. Через кілька лавових трубок гаряча магма потрапляла на поверхню супутника Землі.
Коментарі