2 листопада 1988-го перший комп'ютерний вірус-"хробак" вивів із ладу комп'ютерні мережі Пентагону і деяких вузів Сполучених Штатів Америки.
Вірус "Хробак Морріса" написав студент Корнельського Університету Роберт Моріс. У липні 1989-го він став першим звинуваченим у комп'ютерному шахрайстві. Його засудили до 3 років пробації та оштрафували на $10 тис.
Вірус ушкодив 6,2 тис. пристроїв. Це 10% усіх комп'ютерів, які мали доступ до інтернету. Наслідки дії вірусу оцінили у $96,5 млн.
"Хробак Моріса" намагався підібрати паролі до облікових записів. Для цього використовув ім'я користувача і список із 400 найбільш популярних слів. "Хробак" використовував маскування, щоб приховати свою присутність у комп'ютері. Він видаляв свій виконуваний файл, перейменовував свій процес у sh.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАТО за власний рахунок створює в Україні центр кіберзахисту
Після поширення "хробака" програмісти посилили норми комп'ютерної безпеки. Зокрема, безпеки коду програм, адміністрування мережевих вузлів і вибору захищених паролів.
З'явився новий небезпечний вірус для ґаджетів на операційній системі Android. Він використовує значок, схожий на Google Apps. Ярлик маскується під назвою "Google Play Marketplace". Експерти з кібербезпеки назвали новий троян "GPlayed". Вірус має багато вбудованих можливостей.
Коментарі