15 червня 1844 року Чарльз Гуд'їр запатентував метод вулканізації гуми, який відкрив кількома роками раніше.
У той час Чарльз працював у Філадельфії, у власному магазині господарських товарів, де продавав продукцію свого батька. Бізнес Гуд'їра не був прибутковим, тому змушував чоловіка позичати гроші у знайомих. Аби покращити своє матеріальне становище, Гуд'їр намагався підвищити якість товарів, які продавав.
Гуд'їр почав шукати спосіб вдосконалення каучука. Досліди, які проводив хімік-самоук, не приносили бажаного результату: всі його вироби виходили нестійкими до високих температур і при нагріванні перетворювалися в рідку речовину.
Однак у 1839 році краплина приготованої ним суміші каучука з сіркою впала на раскалену плиту і перетворилася на обуглену речовину. Гуд'їр почав проводити досліди і експериментувати з різним співвідношенням сірки й каучука, аби отримати міцну і еластичну гуму.
Патент на своє відкриття Гуд'їр отримав у 1844 році.
І, хоча винахід дозволив чоловіку прославитися, не приніс бажаних коштів. За борги він неодноразово опинявся за гратами. Газети писали про нього: "Якщо ви побачете людину у взутті, пальто і шапці з гуми, але без копійки в кишені, знайте: перед вами — Чарлз Гуд'їр". Гуд'їр помер у злиднях в 1860 році.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тисяча людей загинули в пожежі на пароплаві
Вандал пошкодив картину Рембрандта "Даная" у російському художньому музеї "Ермітаж" 15 червня 1985 року. Вилив на полотно сірчану кислоту та проштиркнув фрагмент із оголеною жінкою ножем.
Коментарі