Вівторок, 20 квітня 2021 11:47

Відкрили новий радіоактивний хімічний елемент

20 квітня 1902 року французькі дослідники П'єр і Марія Кюрі вперше виокремили чистий радій. Це радіоактивний хімічний елемент.

Учені виявили, що відходи, які залишаються з уранової руди, радіоактивніші за чистий уран. З цих відходів подружжя після кількох років інтенсивної роботи виділило два сильно радіоактивних елементи: полоній і радій.

Автор: wikipedia.org
  Відкрили новий радіоактивний хімічний елемент
Відкрили новий радіоактивний хімічний елемент

Перше повідомлення про відкриття радію Кюрі зробили 26 грудня 1898 року у Французькій академії наук. 1902-го Кюрі й Андре Деб'єрн виділили чистий радій завдяки електролізу хлориду радію на ртутному катоді й подальшої дистиляції у водні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали перший електронний мікроскоп

Радій утворюється через багато проміжних стадій під час радіоактивного розпаду ізотопу урану-238 і тому міститься в невеликих кількостях в урановій руді. За відкриття радію та полонію подружжя Кюрі здобуло Нобелівську премію.

Автор: wikipedia.org
  Відкрили новий радіоактивний хімічний елемент
Відкрили новий радіоактивний хімічний елемент

Радій є доволі рідкісним хімічним елементом. З моменту його відкриття в усьому світі вдалося добути лише 1,5 кг чистого радію. Його основна маса перебуває в розсіяному стані в гірських породах.

Пероксид водню вперше добув французький хімік Луї Жак Тенар 1818 року дією кислоти на барій пероксид. У біологічних системах він токсичний, оскільки утворює вільні радикали. Знешкоджується за допомогою ферментів антиоксидативного захисту в цитоплазмі клітини та деяких органелах, зокрема мітохондріях та пероксисомах.

Зараз ви читаєте новину «Відкрили новий радіоактивний хімічний елемент». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 748
Голосування Справа Медведчука - це:
  • Спроба Зеленського наростити рейтинг. Медведчука не посадять
  • Початок боротьби з олігархами
  • Піар з одночасним ударом по Порошенку
  • Перерозподіл ринку і потоків
  • Вплив американців
  • Мені байдуже
Переглянути