Німецькі та швейцарські вчені з'ясували, що разом зі снігом в Арктиці випадають мікроскопічні частинки пластику. Про це свідчать результати дослідження Інституту полярних і морських досліджень імені Альфреда Вегенера в Німеччині й швейцарського Інституту дослідження снігу та лавин, повідомляє BBC.
Вивчивши зібрані в скляні банки зразки у лабораторії німецького інституту, вчені виявили в кожному літрі снігу близько 10 тис. мікроскопічних часток пластику.
Окрім того, у снігу дослідники виявили частинки гуми й тверді волокна. У воді, яка утворилася, коли сніг розтанув, вчені знайшли знайшли елементи рослинної целюлози, лаків і фарб, волосся тварин тощо.
"Ми очікували виявити якесь забруднення, але така кількість мікропластику нас шокувала. Очевидно, що більша частина мікропластику в снігу потрапила туди з повітря", - сказала лідер експедиції, професор Мелані Бергманн.
Для порівняння учені також зібрали сніг у деяких районах Німеччини та Швейцарії. Виявилося, що у зразках, зібраних у Німеччині, пластику було більше.
Як туди потрапив пластик?
На думку вчених, мікроскопічні частинки пластику, розміром менше за 5 мм у діаметрі, на короткі відстані переносить вітер. Із атмосфери мікропластик "вимивається" опадами — дощем і снігом. Втім, яким чином ці елементи потрапляють в атмосферу, вчені не пояснюють.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Аномальна спека в Арктиці може спричинити танення вічної мерзлоти
Нещодавнє дослідження іншої команди вчених показало, що пластик випадає з опадами навіть у французьких Піренеях, які теж вважають екологічно чистим регіоном.
Коментарі