Ексклюзиви
вівторок, 22 грудня 2020 15:48

Україна разом з ООН розроблятиме платформу для контролю сміття в морях

Україна разом з ООН розроблятиме платформу для контролю сміття в морях
За інформацією Фонду Елен Макартур, засмічення морів, яке є на сьогоднішній день, може призвести до того, що вже в 2050 році в океанах буде більше пластику, ніж риби. Фото: pixabay

До розробки цифрової платформи GPML приєднається Державна екологічна інспекція.

Вона дозволить відслідковувати засмічення моря, а ініціатором виступила Програма ООН, написав голова Держекоінспекції Андрій Мальований у Facebook.

"Держекоінспекція приєднається до розробки цифрової платформи GPML, яка ініціюється Програмою ООН з навколишнього середовища. Цей програмний продукт дозволить відслідковувати засмічення моря, аналізувати обсяги генерації та переробки пластикового сміття та координувати зусилля країн для очищення морів", - написав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Учені створили пластик, який саморозкладається і не потребує переробки

За інформацією Фонду Елен Макартур, засмічення морів, яке є на сьогоднішній день, може призвести до того, що вже 2050 року в океанах буде більше пластику, ніж риби.

"Саме тому Асамблея ООН з охорони навколишнього середовища визнала пріоритетним завданням боротьбу з пластиковим забрудненням морів. У досягненні цієї мети має допомогти впровадження цифрового інструменту з великою базою даних, що дасть змогу планувати та реалізувати дії з порятунку морської екосистеми", - підкреслив Мальований.

Для України реалізація цих цілей вкрай важлива, адже стан наших морів, особливо Чорного, сьогодні на межі екологічної катастрофи. За даними проєкту EMBLAS, засміченість Чорного моря вдвічі перевищує аналогічний показник Середземного. Якщо в Середземному морі на 1 кв. м припадає 52 одиниці сміття, то в Чорному — 90,5.

"Впровадження цифрової платформи спільно з провідними країнами світу дозволить Україні отримати доступ до найкращих практик та робочих кейсів для протидії засміченню морів і покращення стану морських екосистем", - переконаний Мальований.

Як функціонуватиме цифрова платформа GPML, поки що обговорюють, а початок її розробки припаде на лютий 2021 року.

На дні Світового океану може бути до 30 разів більше пластику, ніж на поверхні. Але на суші сміття все одно більше, ніж у світових водах. На дні океану є не менше 14 млн т пластикових відходів шириною менш як 5 мм, повідомляє The Guardian, посилаючись на дослідження державного наукового агентства Австралії.

Зараз ви читаєте новину «Україна разом з ООН розроблятиме платформу для контролю сміття в морях». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 4069
Голосування Чи варто із дітьми вчити уроки?
  • У жодному разі не треба
  • Завжди потрібно
  • Треба до 5 класу
  • Потрібно, якщо дитина заробила погану оцінку
  • Слід тільки перевіряти виконане завдання
  • Треба, якщо про це благатиме дитина
Переглянути