Нейтронну зірку, магнітне поле якої у мільйони разів перевищує будь-які лабораторні значення, виявили астрономи з Китаю та Німеччини.
Об'єкт знайшли за допомогою рентгенівського телескопа, пише "Новое время".
Магнітне поле Землі є одним із захисних шарів нашої планети від шкідливого сонячного випромінювання. Зміни у магнітосфері й ослаблення магнітного поля можуть порушити роботу супутникових систем на орбіті і вплинути на здоров'я людей. Минулого року вчені заявили, що магнітне поле Землі зміщується з рекордною швидкістю і з часом воно ослабне. Це природний процес, який відбувається протягом мільйонів років.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До Землі наближається астероїд розміром з багатоповерховий будинок
Натомість астрономи з Китайської академії наук і Університету ім. Еберхарда Карла в Тюбінгені виявили об'єкт, магнітне поле якого є найсильнішим у Всесвіті. Згідно з результатами нового дослідження, магнітне поле пульсара GRO J1008−57 у мільйони разів сильніше, ніж будь-яке магнітне поле, що створювала науковці у лабораторних умовах до цього.
Пульсари - це обертові нейтронні зірки, дуже щільні космічні об'єкти, діаметр яких становить від 10 до 20 км, а маса приблизно дорівнює масі Сонця. Вчені знайшли новий пульсар завдяки китайській обсерваторії Hard X-ray Modulation Telescope (HXMT), яка досліджує чорні діри і нейтронні зірки у рентгенівському діапазоні випромінювання.
Аналізуючи потужні спалахи електромагнітного випромінювання 2017-го, астрономи визначили, що індукція магнітного поля GRO J1008−57 приблизно дорівнює одному мільярду Тесла. Наприклад, найвищий показник індукції магнітного поля, який змогли досягти вчені в лабораторних умовах на Землі, становить 1200 Тесла. Попри це, дослідники припускають, що у Всесвіті існують нейтронні зірки з індукцією магнітного поля у сотні мільярдів Тесла. Ці теоретичні об'єкти називають магнетари.
До цього вчені вважали, що магнетари з'являються через так званий ефект динамо: якщо під час народження нейтронної зірки вона обертається дуже швидко (близько 1000 оборотів на секунду) це може створити найпотужніше магнітне поле. Але торік вчені з Університету Амстердама заявили, що наднові зірки, з яких сформувалися магнетари, важили у 20−30 разів більше за Сонце. Це йде врозріз з ефектом динамо, згідно з яким магнетари утворюються після вибуху набагато важчих зірок. Нові дані припускають, що магнетари мають "викопне магнітне поле", тобто залежать від початкової сили магнітного поля зірки. Якщо цей показник буде високим — він збережеться і під час її вибуху, роблячи нейтронну зірку магнетаром.
Агентство NASA запатентувало новий спосіб дістатися Місяця швидше і дешевше, і це не за допомогою нових космічних кораблів. Космічна організація показала, що вона виявила нову траекторію до Місяця, яка дозволить більш ефективно виконувати майбутні місії до нашого небесного сусіда.
Коментарі