Ексклюзиви
четвер, 19 липня 2018 10:37

Створили першу фотографію: як це було

196 років тому світ побачила перша фотографія. Її назвали "Накритий стіл". Автором першого фотографічного зображення став Жозеф Нісефор Ньєпс, але перше фото не збереглося.

  Автор першої у світі фотографії Жозеф Нісефор Ньєпс. Фото: yaryna.net
Автор першої у світі фотографії Жозеф Нісефор Ньєпс. Фото: yaryna.net

Спочатку разом із братом Жозеф винайшов піреолофор - двигун внутрішнього згоряння. Перші спроби у фотографії Ньєпс почав робити 1816 року. Для отримання фотозображення Ньєпс застосував срібну сіль, яка чорніє від денного світла.

Йому вдавалося отримувати негатив, однак при вивільненні з камери знімок повністю чорнів. Після тривалих спроб Ньєпсу вдалося отримати перше повноцінне зображення 1822 року.
  Друга фотографія Ньєпса. 1826 рік. "Вид з вікна". Фото: yaryna.net
Друга фотографія Ньєпса. 1826 рік. "Вид з вікна". Фото: yaryna.net

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Продали перший у світі телевізор

Наступний знімок, який по суті і вважається першим справжнім у світі, датується 1826 роком і носить назву "Вид із вікна". Ньєпс зобразив вид з вікна, тобто дахи сусідніх будинків. За цей час освітлення, природно, сильно змінювалося, так що знімок вийшов досить дивним, а вигляд з вікна на ньому не занадто впізнаваним.

Жозеф вперше зміг закріпити зображення всередині камери-обскури на мідній пластинці, покритій шаром природного асфальту. На жаль, цей метод, що отримав назву геліографія, вимагав 8-годинної витримки знімка при яскравому світлі, що дозволяло фотографувати лише нерухомі пейзажі.

25 червня 1967 року відбулась перша міжнародна телевізійна трансляція в прямому ефірі. Програма "Наш світ" передавалася у 24 країни на 5 континентах, і 400 млн телеглядачів дивилися виступ групи "Бітлз".

Зараз ви читаєте новину «Створили першу фотографію: як це було». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

27.07.2012 19:06:02Попандопула92.113.248.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти

О газе можна говорить только тогда,если гражданам будут доступны соответствующие договори.Слушать трели власти либо журналистов безнадежно.Собственники СМИ это тоже капиталисты,а журналисти работают за принципом"скачи враже як пан каже".Думаю всем все понятно дальше.

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути