Сервіс візуалізації даних Datawrapper розробив онлайн-карту коливань чисельності населення великих міст.
На карті півтисячі міст, населення яких перевищує 1 млн осіб, пише vokrugsveta.ua.
Для створення карти використали дані ООН The World's Cities in 2016 про зміни структури міського населення з 2000 по 2016 рік. 2016-го у містах проживали 54,5% населення. Через 15 років ця цифра досягне 60%. Також майже третина людей переселяться у міста-мільйонники, йдеться у звіті організації.
Міста на карті позначили колами. Їхній розмір пов'язаний з чисельністю населення. Міста, які збільшуються, позначені блакитним. Помаранчевий позначає міста, де зменшується кількість жителів.
У Києві з 2000 по 2016 роки чисельність населення зросла з 2,4 млн жителів до 3 млн. Наприклад, у Харкові – зменшилася на 0,1 млн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У світі голодує майже 1 мільярд людей, 1,3 мільярди - їдять забагато
Найвищі темпи урбанізації в Азії і Африці. Чисельність жителів африканських міст невелика, але швидко збільшується за рахунок людей з сільської місцевості.
Європейські міста з 2000 року виросли незначно - не більше ніж на 2,5%. У деяких точках фахівці зафіксували відтік людей - в Афінах, Неаполі та Будапешті, в американському Детройті, Клівленді та Піттсбурзі.
В Україні, за даними Всесвітнього фонду здоров'я легенів, курить половина чоловіків. Це один з найвищих показників у світі. У числі найгірших - Україна і за споживанням алкоголю на душу населення - 15,6 л на рік, і з проблемами надмірної ваги, яким страждають 41,2% чоловіків і 45,8% жінок (дані ВООЗ). Найбільш невдале поєднання трьох чинників ризику для здоров'я у Росії, Молдавії, Білорусії, Словенії та Греції.
Коментарі