вівторок, 09 травня 2023 09:01

Відбувся перший політ гелікоптера-крана S-64

9 травня 1962 року відбувся перший політ в США гелікоптера-крана S-64, який створив авіаконструктор українського походження Ігор Сікорський. Це важкий транспортний засіб США.

Прототипом гелікоптера-крана став досвідчений вертоліт Сікорського S-60, який мав поршневі двигуни. Незабаром стала очевидною необхідність створення машини з більш потужною силовою установкою і кращими характеристиками.

Автор: wikipedia.org
  Гелікоптер-кран S-64 вперше піднявся в небо
Гелікоптер-кран S-64 вперше піднявся в небо

Перший політ S-64 Skycrane відбувся 9 травня 1962 року. Його оснастили двома газотурбінними двигунами. Гелікоптер спроєктували за модульною схемою. Така конструкція дозволяла підвішувати на вертоліт різні варіанти платформ. Наприклад, транспортні вантажопасажирські кабіни, негабаритні вантажі або контейнери.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Торпедували пасажирський лайнер

S-64 міг перевозити вантажі на зовнішній підвісці. Потужна гідравлічна лебідка дозволяла підбирати вантажі на режимі зависання. Такі характеристики цілком влаштували військових замовників.

Армія США придбала 105 гелікоптерів, присвоївши їм позначення CH-54. Їх використовували в ході бойових дій у В'єтнамі, зокрема для евакуації пошкоджених літаків. Згодом їх замінили транспортними гелікоптерами Boeing CH-47 Chinook.

6 травня 2021 року прототип пілотованого космічного корабля Starship американської приватної компанії Ілона Маска SpaceX вдало здійснив випробувальний політ на суборбітальну висоту. Starship SN15 запустили з космодрому Boca Chica у штаті Техас. Після повторного запуску двигунів апарат повернувся у вертикальне положення та здійснив м'яку посадку на стартовому майданчику.

Зараз ви читаєте новину «Відбувся перший політ гелікоптера-крана S-64». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути