Використана батарейка, викинута в урну з побутовими відходами, потрапляє на смітник, де утилізується разом з іншим сміттям. Батарейка розкладається приблизно за 10 років. За цей час вона може забруднити 20 м кв землі.
Через дощ, сніг, вітер почнеться процес корозії викинутої батарейки. В результаті металеве покриття зруйнується і вміст потрапить у грунт та грунтові води.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Людина зможе дожити до 500 років
У батарейках міститься ртуть, кадмій, магній, свинець, олово, нікель, цинк. Ці важкі метали під впливом погодніх умов потраплять в ґрунт і ґрунтові води, а звідти — в річки і озера або води, що використовують для питного водопостачання. Таку воду з ртуттю і свинцем можуть випити тварини та люди.
Потрапляння цих речовин в тіло людини або тварини може викликати різні хвороби: кадмій вражає роботу кожного органу в організмі, ртуть — викликає гострі отруєння, свинець діє негативно на репродуктивне здоров'я. І це далеко не весь перелік хвороб, які може викликати неправильна утилізація батарейки.
У березні 2016 року стало відомо, що ЄС профінансує впровадження системи поводження з відходами електронного обладнання в Україні на 1,2 млн євро. Це передбачено проектром ЄС "Твіннінг".
Коментарі