Швейцарські вчені розробили імплант сітківки ока, який допоможе сліпим людям бачити.
Пристрої для штучного зору мають більш як 10 тис. електродів та під'єднується за допомогою бездротової мережі до комп'ютерної системи. Сама система розташована в оправі окулярів, які також має носити людина, пише Daily Mail.
Камера, прикріплена до рами, передає сигнали на імплант через комп'ютер, і електроди загоряються та активують зорові клітини ока. Вони ж відправляють зображення у мозок.
Штучний зір застосовує механізм чорних і білих пікселів, які, хоч і сильно відрізняються від справжнього зору, дозволяють людям розрізняти форми та об'єкти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали унікального м'якого робота - витримує тиск на дні Маріанської впадини
Технологія ще не отримала медичного схвалення і поки що не була випробувана на людях. Однак швейцарські розробники заявляють, що в моделях віртуальної реальності ця технологія працює, як і очікувалося.
Дослідники порівнюють штучну форму зору із сузір'ями зірок на нічному небі.
"Коли ви дивитеся на зірки в нічному небі - ви можете навчитися розпізнавати певні сузір'я. Сліпі пацієнти побачать щось подібне з нашою системою", - кажуть учені.
Американська компанія Razer розробила інноваційні окуляри. За допомогою пристрою можна слухати музику, відповідати на телефонні дзвінки та активувати голосового асистента.
Коментарі