
Група астрономів виявила найдавнішу і найвіддаленішу спіральну галактику.
Цей двійник Чумацького Шляху існував вже через 1 млрд років після Великого вибуху, повідомляє Space.com.
"Раніше вважалося, що таким галактикам, як наша, знадобляться мільярди років, щоб сформувати такі чіткі елементи, як спіральні рукави, величезні диски, що утворюють зірки, і центральні опуклості, які щільно наповнені зірками. Ми назвали цю галактику Zhúlóng, що означає "Факел дракону" у китайській міфології. У міфології, Zhúlóng є потужним червоним сонячним драконом, який створює день і ніч, відкриваючи та заплющуючи очі, символізуючи світло та космічний час", - заявив керівник групи астрономів Менгюань Сяо з Женевського університету.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: NASA поділилося неймовірним кадром народження зірок у сусідній галактиці
Zhúlóng зазнімкували допомогою космічного телескопа James Webb. Галактика нагадує Чумацький Шлях формою, розміром і зоряною масою. Ще однією схожістю є розміри їхніх зоряних дисків і маси цих регіонів.
Диск Zhúlóng розтягнутий на приблизно 60 тис. світлових років і має масу, яка в 100 млрд разів перевищує масу Сонця. А диск Чумацького Шляху трохи ширший і становить 100 тис. світлових років. Його зоряна маса оцінюється приблизно в 46 млрд мас Сонця.
Космічний апарат NASA під назвою Mars Reconnaissance Orbiter сфотографував фрагмент поверхні Червоної планети, що нагадує голову ведмедя. Дивне геологічне утворення на Марсі з двох кратерів "схоже на очі ведмедя", повідомляє Independent. А V-подібний обвалений пагорб нагадує ніс і рот тварини.
Коментарі