5 листопада Росія запустила на орбіту два супутники іранського виробництва. Цим кроком подовжила співробітицтво двох країн.
Російська ракета-носій "Союз 2.1б" стартувала з космодрому Східний в Амурській області вранці 5 листопада, запустивши 53 супутники на висоту 500 кілометрів, повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
Серед запущених супутників були іранські супутники "Kousar" і "Hodhod". Перший є супутником високої роздільної здатності, який знімає земну поверхню для сільськогосподарських цілей, управління природними ресурсами та охорони навколишнього середовища, тоді як супутник "Hodhod" призначений для створення мереж супутникового зв'язку та Інтернету для забезпечення зв'язку з важкодоступними територіями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З 2025 року США почнуть розгортати мобільні системи "глушіння" супутників
Супутники були побудовані і спроектовані приватною іранською компанією "Омід Фаза".
Інститут вивчення війни вважав, що Іран може використати ці супутники дляатак за кордоном.
Згідно з даними південнокорейської розвідки, угода між Росією та КНДР передбачає щорічне постачання до Північної Кореї 600-700 тонн рису, зарплату у $2 тис. США для північнокорейських військових, залучених у війні проти України, надання космічних технологій, а також домовленість про підтримку РФ у разі збройного конфлікту на Корейському півострові.
Коментарі