Вівторок, 20 квітня 2021 11:07

Показали перший електронний мікроскоп

20 квітня 1940 року в США продемонстрували перший електронний мікроскоп. Він може збільшувати зображення в 2 млн разів.

Перший електронний мікроскоп створили 1931-го німецькі інженери Ернест Руска і Макс Кноль. Ернест Руска отримав за це відкриття Нобелівську премію з фізики 1986 року.

Автор: eduspb.com
  Продемонстрували перший електронний мікроскоп
Продемонстрували перший електронний мікроскоп

В електронному мікроскопі для отримання зображення використовують фокусовані пучки електронів, якими бомбардують поверхню досліджуваного об'єкта. Зображення можна спостерігати різними способами - в променях, які пройшли через об'єкт, у відбитих променях, реєструючи вторинні електрони чи рентгенівське випромінювання. Фокусування пучка електронів відбувається за допомогою спеціальних електронних лінз.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Створили телеграфний апарат

Будову електронного мікроскопа можна розглянути на прикладі приладу, який працює на пропускання. Монохроматичний пучок електронів формується в електронній гарматі. Його характеристики покращуються конденсорною системою, яка складається з діафрагми й електронних лінз. Залежно від типу лінз розрізняють магнітні й електростатичні мікроскопи.

Автор: eduspb.com
  Продемонстрували перший електронний мікроскоп
Продемонстрували перший електронний мікроскоп

Потім пучок потрапляє на предмет, розсіюючись на ньому. Розсіяний пучок проходить через апертуру та влучає в об'єктивну лінзу, що призначена для розтягування зображення. Розтягнутий пучок електронів викликає світіння люмінофора на екрані. В сучасних мікроскопах використовують кілька ступенів збільшення.

Якщо пучок електронів від об'єкта попадає безпосередньо на екран, то об'єкт матиме темний вигляд, а навколо утвориться світлий фон. Таке зображення називається світлопольним. Якщо ж в апертуру об'єктивної лінзи потрапляє не основий пучок, а розсіяний, то утворюється темнопольне зображення.

Голландський торговець Антоні ван Левенгук був зачарований наукою. Дізнавшись про мікроскоп Гука, він вирішив створити свій. Він власноручно зробив мікроскоп, який складався з двох латунних пластин і маленького шматочка скла, що виконує роль лінзи. 1675 року Антоні ван Левенгук використовував такий мікроскоп для дослідження краплі води.

Зараз ви читаєте новину «Показали перший електронний мікроскоп». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 748
Голосування Справа Медведчука - це:
  • Спроба Зеленського наростити рейтинг. Медведчука не посадять
  • Початок боротьби з олігархами
  • Піар з одночасним ударом по Порошенку
  • Перерозподіл ринку і потоків
  • Вплив американців
  • Мені байдуже
Переглянути