Озонова діра над Антарктидою стискається, і в даний час її площа досягла найменшого розміру з 1988 року.
Про це повідомило на своєму сайті американське Національне управління з аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA), передає ТАСС.
Воно наводить дані спостереження за локальним падінням концентрації озону в атмосфері Землі, яке регулярно виникає на кілька місяців над Антарктидою. За даними дослідників NASA 11 вересня 2017 року площа озонової діри становила близько 19,6 млн кв. км, при цьому в 2016-му - 23 млн кв. км. Нинішній показник є найнижчим з 1988 року. Значне зменшення розміру дірки вчені пояснюють теплою погодою.
"Погодні умови над Антарктидою в цьому році були м'якішими, що призвело до зростання температур і сповільнило втрату озону", - пояснив газеті The Washington Post Пол Ньюмен, глава підрозділу з вивчення Землі в Центрі космічних польотів ім. Годдарда в Грінбелті (штат Меріленд).
Незважаючи на позитивну динаміку, площа озонової діри ще досить велика через високий рівень вмісту в атмосфері речовин, що руйнують цей газ,як хлор і бром, відзначають вчені NASA.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У NASA сказали, коли вироблятимуть кисень із атмосфери Марсу
Озонова діра над Антарктидою вперше була виявлена в 1985 році. Це найбільша ділянка зі зниженим вмістом озону в стратосфері Землі. Діра утворюється щороку в серпні, а зникає до початку зими. Вміст озону на таких ділянках становить всього близько 30% від звичайного рівня.
Згідно з доповіддю, опублікованою програмою ООН з навколишнього середовища і Всесвітньою метеорологічною організацією в 2014 році, відновлення озонового шару прогнозується до 2050 року. З іншого боку, вчені вважають, що щорічне формування над Антарктидою "озонової діри" продовжиться протягом поточного сторіччя.
Коментарі