Вчені з університету Торонто з'ясували, що коротка пам'ять - це здорова реакція мозку на перевантаженість інформацією.
Старі і непотрібні факти спеціально стираються, щоб дати місце новим і потрібним.
Про це повідомляє Science Alert.
Медики провели ряд досліджень в дитячому відділенні, яке працює при університеті лікарні і з'ясували, що забудькуватість викликана появою у гіпокампі нових нейронів. Тоді як спогади мозок зберігає в зв'язках між вже існуючими нейронам.
Вбудовуючись в гіпокамп, нові клітини утворюють свої зв'язки і "перезаписують" пам'ять. Неактуальна інформація, яка міститься в з'єднаннях старих нейронів, при цьому стирається. Вчені вважають, що активність утворення нових нейронів в гіпокампі дитини може пояснювати те, що людина з віком втрачає багато дитячих спогадів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені навчилися заряджати телефони за допомогою сечі
"Важливо, щоб мозок забував про несуттєві деталі і замість цього фокусувався на матеріалах, які приведуть до розумних рішень в реальному світі. Тоді як наявність численних суперечливих спогадів лише ускладнюють цей процес, - пояснює професор Блейк Річардс.
Автори дослідження називають забудькуватість головною функцією пам'яті, оскільки мозку важливо не витрачати ресурси на несуттєві деталі, а фокусуватися на інформації, яка дозволить приймати оптимальні рішення в реальному світі. Наявність суперечливих спогадів лише ускладнить цей процес, вважають вчені.
Під час низки досліджень американські і британські вчені дійшли висновку про те, що три чверті населення Землі зіткнуться зі смертельно небезпечною спекою до кінця XXI ст.
Коментарі