Лазерний пристрій, який може розрізняти об'єкти крізь густий туман і хмари, розробили у Стенфордському університеті.
Технологію можуть застосовувати у розвитку безпілотних автомобілів, в якій головна проблема - це здатність роботизованих систем аналізувати навколишню ситуацію і розрізняти об'єкти навколо, пише "Новое время".
Камери, ультразвукові датчики і LIDAR-системи можуть помилятися в оцінці найближчих об'єктів і відстані до них, не кажучи вже про умови з обмеженою видимістю. Вчені зі Стенфордського університету представили своє рішення - новий лазерний пристрій, який може розрізняти об'єкти навіть крізь шар густого туману, диму або хмар.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені виявили найсильніше магнітне поле у Всесвіті
В основі цього пристрою лежить "конфокальна дифузна томографія", - метод дослідження об'єкта за допомогою вимірювання руху частинок світла, що виробляються імпульсами лазера, які відбиваються від об'єкта за перешкодою. Ці вимірювання виконує комп'ютерний алгоритм, який обробляє сигнал і відновлює форму об'єкта, прихованого від безпосереднього спостереження. Автори розробки заявили, що під час експерименту пристрій підтвердив здатність розрізняти об'єкти, приховані за шаром піни, товщиною в один дюйм. Схожі технології використовувалися і раніше, але нова система вперше може працювати без даних про те, на якій відстані за перешкодою розташований об'єкт.
"Це дійсно розсуває кордони того, що може бути можливим за допомогою будь-якої сенсорної системи. Це схоже на надлюдський зір", - заявляють дослідники.
Продуктову версію такого пристрою можна застосовувати у різних сферах, враховуючи системи безпілотного управління авто в умовах обмеженої видимості, супутникові знімки поверхні Землі (або інших планет) через густі хмари. Головним недоліком технології залишається час обробки сигналу, який зараз займає від хвилини до години. В умовах руху авто на великій швидкості такий радар буде неефективний, тому вченим є над чим працювати.
Нейротехнологічний стартап Neuralink Ілона Маска продемонстрував робота, який хірургічно встановлюватиме у голову людини чип без пошкодження мозку та судин.
Коментарі