10 травня 1993 року на вершині Евересту одночасно зібралися 40 осіб з дев'яти експедицій. Це рекордна кількість людей на горі.
Гора розташована на кордоні між Тибетським автономним районом у Китаї і зоною Сагарматха в Непалі.
Кліматичні умови на Евересті екстремальні. У січні, найхолоднішому місяці, температура на вершині в середньому становить −36°C і може опускатися до −60°C. У липні, найтеплішому місяці, середня температура становить −19°C і постійно тримається нижче нуля.
З червня до вересня гора перебуває під впливом мусонів, які надходять з Індійського океану і приносять опади. Маси хмар і снігові бурі часто налітають на вершину в цей період року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відбувся перший політ гелікоптера-крана S-64
На вершині Евересту дме вітер із швидкістю 200 км/год. Підйом на вершину триває близько двох місяців. Країни, на території яких лежать підступи до Евересту, беруть з туристів великі гроші за можливість підйому.
Наразі значну частину сходжень організовують спеціалізовані фірми. Клієнти цих фірм оплачують послуги гідів, які здійснюють необхідне навчання і створюють безпеку на всьому шляху.
У травні 1982 року Еверест підкорили 11 альпіністів радянської експедиції, у тому числі два українці — Сергій Бершов і Михайло Туркевич. Вони піднялися південно-західним схилом, що раніше вважали неприступним.
7 травня 1887 року американець Томас Стівенс завершив першу навколосвітню подорож на велосипеді. Він проїхав 13,5 тис. миль і перебував у дорозі понад три роки.
Коментарі