Сьогодні, 2011 року на навколоземну орбіту вивели український супутник "Січ-2".
О 10-й годині за київським часом з пускової бази "Ясний", що в Оренбурзькій області Росії за участі українських спеціалістів здійснили пуск ракети-носія "Дніпро", яка вивела на навколоземну орбіту супутник "Січ-2". Запуск космічного апарата присвятили 100-річчю від дня народження Михайла Янгеля - першого керівника Конструкторського бюро "Південне".
Його обладнали оптико-електронними приладами, які працювали у 5 спектральних діапазонах. Супутник дозволяв отримувати цифрові зображення поверхні Землі в панхроматичному і багатоспектральному діапазонах з роздільною здатністю близько 8 м.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Герой свого часу: як з'явився найнебезпечніший радянський літак АН-10
До складу корисного навантаження супутника "Січ-2" включили комплекс наукової апаратури "Потенціал", призначений для дослідження параметрів нейтральних і заряджених частинок, електричного і магнітного полів у верхніх шарах атмосфери Землі.
За програмою льотно-конструкторських випробувань "Січ-2" на 25 серпня 2011 року була запланована та успішно виконана перша зйомка поверхні Землі.
Отримана бортовим сенсором інформація була передана з борту безпосередньо на наземний Центр прийому та обробки спеціальної інформації та контролю навігаційного поля. Космічний знімок був прийнятий та оброблений штатними наземними засобами.
12 грудня 2012 року зв'язок з космічним апаратом "Січ-2" обірвався. Комісія, створена з цього приводу встановила неможливість його подальшого використання у зв'язку з остаточною втратою енергопостачання.
У невагомості через недостатню кількість слиновиділення значно швидше з'являються зубні камені. Це може призвести до захворювання ясен та втрати зубів. Щоб вберегти ротову порожнину обов'язковий атрибут сучасних космонавтів - пакунок з жувальними гумками. Їх беруть до рота як мінімум 4 рази - після прийому їжі.
Коментарі