Дослідники з Массачусетського технологічного університету зафіксували, як молода зірка поглинає планету.
Зробили це за допомогою рентгенівської обсерваторії Chandra, повідомляє Eurek Alert.
У сузір'ї Тельця-Ауриго знаходяться "зіркові розплідники", що представляють собою скупчення тисяч "народжених зірок". Варто зазначити, що такі небесні тіла представляють собою суміш астрономічного колапсу газу та пилу всередині молекулярних хмар, що оточують сузір'я. Фізики спостерігали за RW Aur A.
Під час дослідження з'ясували, що заліза навколо RW Aur A більше, ніж на Місяці. Примітно, що наявність цього матеріалу нехарактерне для молодих зірок. У зв'язку з цим вчені зробили висновок, що останнє затемнення зірки було пов'язано із зіткненням з планетою-немовлям, в ядрі якої знаходиться велика кількість заліза.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: NASA знайшло вулкан на супутнику Юпітера
"Комп'ютерне моделювання вже давно передбачило, що планети можуть злитися зі структурою молодої зірки, але ми ніколи раніше не спостерігали нічого подібного. Якщо наша інтерпретація даних правильна, це буде перший випадок, коли ми безпосередньо спостерігаємо за молодою зіркою, що пожирає планету або планети", - кажуть вчені
Американське космічне агентство NASA показало фото супутника Сатурна - крижаного місяця Тетіс. Завдяки кратеру він нагадує "Зірку смерті" із Всесвіту "Зоряних воєн".
Коментарі