Умови на Марсі зараз не сприяють майбутній його колонізації. Проте в минулому Червона планета мала більш комфортне середовище і стійку атмосферу, яка руйнувалась через пилові бурі.
Експерти впевнені, що багато мільйонів років тому на Марсі переважав теплий і вологий клімат. Вивчивши дані орбітального апарату планети, фахівці помітили значні зміни атмосфери в період пилових штормів. Результати дослідження опубліковані в науковому журналі Nature Astronomy.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: NASA розказали про появу "кривавого Супермісяця"
В середньому шарі збільшується обсяг водяної пари, що піднімається разом з пилом під час бур на поверхні Марса. Він не володіє сильним магнітним полем, тому ніщо не сприяє його ресурсам потрапляти в космос при розростанні пилових хмар.
В атмосфері Червоної планети помітили коливання рівня метану. Це може вказувати на поклади газу в ґрунті. Також на невеликій глибині вчені виявили величезні площі льодовиків. Дослідники вважають, що всі багатства Марса ховаються в його надрах, але вивчити їх через несприятливі умов колоністи зможуть нескоро.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли схожу на Землю планету
Астрономи вперше знайшли в кульовому скупченні неактивну чорну діру зоряної маси. Вважалося, що більшість чорних дір повинна була зникнути з кульових скупчень за короткий час. Адже вони дуже швидко стають наймасивнішими об'єктами в системі і викидаються назовні.
Коментарі