7 червня 1971 року радянські космонавти вперше прибули на орбітальну станцію "Салют".
Першу в світі наукову космічну станцію "Салют" запустили на орбіту Землі 19 квітня 1971 року. Запуск і вихід на необхідну висоту апарату забезпечувався за допомогою важкої ракети-носія "Протон К".
Екіпаж станції складався з трьох осіб. До станції було відправлено дві експедиції. Перша - космічний корабель "Союз-10" разом з командиром - полковником Володимиром Шаталовим, бортінженером Олексієм Єлісеєвим та інженером-випробувачем Миколою Рукавішніковим. Друга - космічний корабель "Союз-11" з командиром Георгієм Добровольским, бортінженером Владиславом Волковим й інженером-випробувачем Віктором Пацаєвим.
"Союз-10" запустили 22 квітня 1971 року. Стикування відбулось, але через пошкодження стикувального агрегату не утворилось герметичне з'єднання. Перехід на станцію не виконали. Після 5 годин 30 хвилин польоту разом з "Салютом", "Союз-10" відстикувався і приземлився 25 квітня 1971 року.
7 червня 1971 року успішне стикування із "Салютом" виконав "Союз-11".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Турист облетів Землю в космосі 128 разів
На борту радянської орбітальної станції знаходився спеціальний дослідницький комплекс. Він дозволяв вченим-космонавтам проводити дослідження та експерименти. Отримувати важливу інформацію про процеси у відкритому космосі.
Екіпаж успішно працював 22 доби. 30 червня було здійснено відстикування. При посадці спусковий апарат розгерметизувався у верхніх шарах атмосфери. Космонавти загинули.
Перша орбітальна станція "Салют" відкрила новий етап у дослідженні космічного простору. У наступні роки створення та експлуатація орбітальних станцій стали головним напрямком робіт для радянської, а потім російської пілотованої космонавтики.
12 квітня 1961 року космічний корабель "Восток-1", пілотований 27-річним радянським льотчиком Юрієм Гагаріним, стартував о 9:07 за московським часом з космодрому "Байконур" у Казахстані. Зробив за 108 хвилин один виток навколо Землі і о 10:55 приземлився неподалік міста Енгельс - тепер Росія.
Коментарі