2020 року в повітря потрапили 34 млрд метричних т вуглекислого газу. Це на 7% менше, аніж торік.
На думку вчених, котрі відстежують викиди в атмосферу, зниження насамперед пов'язане з тим, що під час пандемії люди менше пересуваються на машинах і літаках. А саме на наземний транспорт припадає приблизно 20% викидів вуглекислого газу, пише Earth System Science Data.
"Звичайно, ізоляція - не спосіб боротьби зі змінами клімату", - зазначає кліматологиня з університету Східної Англії Корінн Лекер.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лід в Арктиці влітку може зникнути - вчені
Проте викиди дійсно знизилися: у США на 12%, у Європі - 11%. За оцінками дослідників, 2-га хвиля Covid-19 й тривале скорочення кількості поїздок привели до зниження рівня викидів з 4% до 7%. Але навіть з урахуванням такого спаду 2020 року у світі в середньому щосекунди викидається 1075 метричних т вуглекислого газу.
Експерти вважають, що зі зростанням викидів після закінчення пандемії 2021-2022 роки стануть піком вуглецевого забруднення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали компанії, які найбільше забруднюють довкілля
Аби врятувати планету і зупинити зміни клімату, доведеться не тільки скоротити викиди вуглекислого газу, але і почати висмоктувати мільярди тонн вуглецю з атмосфери. Про це йдеться в дослідженні норвезького вченого Йоргена Рандерса.
Коментарі