Нобелівську премію з хімії цьогоріч отримали вчені Еммануель Шарпентьє і Дженніфер Дудне за розробку методів редагування геному. Вони створили так звані генетичні ножиці, що дозволяють відредагувати геном за кілька тижнів. Раніше на таке витрачали роки.
Про це повідомив Нобелівський комітет у Twitter.
"Цей генетичний інструмент має величезну силу, що впливає на всіх нас. Це не лише зробило революцію у фундаментальній науці, а й призведе до новаторських методів лікування", - заявив голова Нобелівського комітету з хімії Клаес Густафссон.
За допомогою "ножиць" модифікують геном рослин, щоб ті були родючіші й витриваліші. Також можуть змінювати ДНК тварин, рослин і мікроорганізмів із надзвичайною точністю. У Нобелівському комітеті зазначили, що ця технологія сприяє новим методам лікування раку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали лауреатів Нобелівської премії з фізики
Традиційна церемонія вручення Нобелівських премій у Стокгольмі з особистою участю лауреатів скасована через пандемію коронавірусу.
Зазвичай лауреатів запрошують до Стокгольма для отримання медалей і дипломів від короля Швеції на офіційній церемонії в грудні.
Торік Нобелівську премію з хімії отримали за розвиток літій-іонних батарей вчені Джон Ґуденаф, Стенлі Віттінґхем та Акіре Йошіно.
Коментарі