Китайці планують поставити на конвеєр клонування тварин. Китай побудує найбільший в світі центр клонування тварин, який займеться точним відтворенням службових собак, домашніх вихованців, бігових коней і корів. Комерційне підприємство з'явиться в місті Тяньцзінь на північному сході Китаю, йдеться в повідомленні інформаційного агентства Сіньхуа. Фабрику відкриють 2017 року, на проект залучили близько $479 млн.
Науковці пояснюють, що клоновані тварини корисні в цілях селекції, трансплантації і наукових досліджень.
Першою "ластівкою" у клонуванні тварин стала загальновідома овечка Доллі. Вона народилась в 1996 році і прожила вдвічі менше, ніж звичайні вівці - 7 років. Померла від хвороби легенів у 2003 році.
Gazeta.ua пропонує добірку тварин, про які дізнався весь світ, бо вони - клоновані.
2001 рік
Першою домашньою твариною-клоном після овечки стала короткошерста кішка Сісі (скорочено від Copycat - копіювати кішку). Вона народилася у грудні 2001 року в ветеринарному навчальному закладі при техаському Університеті (США) зі 188 спроб. У 2006 році кішка-клон Сісі принесла чотирьох кошенят, зачатих природним шляхом, ставши при цьому одним з перших клонованих домашніх тварин, які дали потомство. Вона прожила більше 10 років, протягом яких кілька разів народжувала кошенят. Про її долю на сьогодні не повідомляють.
2002 рік
Вчені з Університету Джорджії спільно з грецькими колегами клонували теля. Для цього вони використали генетичний матеріал корови, яка була мертва вже дві доби. Це вважається великим досягненням, оскільки до цих пір телят клонували тільки від живих дорослих корів.
2004 рік
Кіт породи мейн-кун на прізвисько Літл Ніки з'явився на світ у жовтні 2004 року. Він став першим котом-клоном, відтвореним в якості платної послуги. Донором ДНК був 17-річний кіт Нікі, який помер всього за рік до появи свого клона. Господиня кота виклала за клонування майже $50 тис.
До речі, це викликало хвилю обурення в громадських організацій з охорони тварин. Вони заявили, що таку кількість коштів варто було б витратити на порятунок існуючих тварин, яких мільйонами присипляють щороку.
2005 рік
У Південній Кореї на світ з'явився перший у світі клонований собака - афганський хорт Снаппі. Процес тривав три роки: дослідники використали 1095 яйцеклітин від 122 собак. "Батьком" клонованого цуценя став пес породи афганський хорт, а сурогатною матір'ю - сука породи золотистий ретривер. Щеня народилося після нормальної 60-денної вагітності, отримало кличку Снаппі (Snuppy, від Seoul National University).Снаппі став першим собакою, "створеним" з клітини вуха собаки.
2008 рік
Японські генетики представили двох волів, клонованих із заморожених клітин цих тварин, які померли ще в 1993 році.
2009 рік
Клонували німецьку вівчарку-героя на прізвисько Тракер. Собака трудилася на руїнах Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку під час рятувальної операції 11 вересня 2001 року. Собака працювала більше 48-ми годин і знайшла-таки останнього вцілілого аж під 9-метровим завалом. А у червні того року на світ з'явилися п'ять абсолютно здорових, але клонованих нащадків цієї доблесної собаки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Аргентині вперше клонували тварину
З 2009 року на службі в південнокорейській митниці працюють шість успішно клонованих собак-шукачів. Усіх клонів звуть Топпі (Toppy - це два слова, складених від англійських tomorrow - "завтра", і puppy - "щеня"). На думку експертів, хороша собака-шукач - рідкість, і лише в однієї з трьох собак можна розвинути необхідні навички і вміння. Але серед клонів натренованих досвідчених собак достатньої міри підготовки досягають вже 90% тварин.
У квітні 2009 року в Дубаї (ОАЕ) з'явився перший клонований верблюд, названий Інжасом (по-арабськи - "досягнення", "звершення"). У майбутньому це дасть можливість сформувати банк клітин, щоб відтворювати найшвидших спортивних верблюдів для скачок і найпродуктивніших дійних верблюдиць.
2011 рік
Корейський біолог Хван Усок показав вісьмох клонованих цуценят койота. Південнокорейські вчені використовували клітини шкіри койота, що знаходиться під загрозою зникнення, із заповідника Пхентхек.
2012 рік
Індійські вчені з міста Кашмір клонували рідкісну гімалайську козу, вовну якої використовують для виготовлення пашміни та кашеміру. Науковці зазначили, що клонування цього виду допоможе розширити виробництво цінної пашміни - найтоншої та найніжнішої вовняної тканини. Козеня назвали Нурі.
2014 рік
Стало відомо, що в Китаї масово клонують свиней. Там є ціла ферма, де вирощують 500 таких тварин в рік. Серед них є як клони, так і клони клонів. Ще й генно-модифіковані свині.
2016 рік
У США керівник інтернет-компанії InterActiveCorp медіамагнат Баррі Діллер клонував свого джек-рассел-тер'єра на прізвисько Шеннон. Процедура коштувала підприємцю $100 тис.
2016 рік
Вперше створили клонованого пса в Аргентині. Місцеве подружжя зважилось копіювати свого улюбленця - пса Ентоні, який помер від старості у 17 років. Процедура обійшлась до $100 тис. Запліднення та вагітність собаки минули вдало.
Коментарі