Південнокорейські генетики клонують Ленського коня. Вид вимер приблизно 4 тис. років тому.
Спроби створити життєздатний ембріон триватимуть до кінця квітня цього року. Матеріал візьмуть з ДНК Ленського лоша, рештки якого чудово збереглися в умовах вічної мерзлоти.
Ленський кінь, або кінь Черського, - представник мамонтових. Вид проживав в арктичних степах Ямалу, Колими і узбережжя Північно Льодовитого океану.
Лошаті, знайденому в Східній Сібії, було не більше 2 тижнів. Його рештки пролежали у вічній мерзлоті, понад 40 тис. років. На щастя для біотехнологів, м'язові тканини добре збереглися. Вчені змогли взяти непогані зразки, передає Вокруг Света.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Науковці хочуть "воскресити" печерного лева
Робота настільки просунулася вперед, що команда генетиків вже підшукує сурогатну матір для майбутньої "Ленського коня". Розглядаються два варіанти - Корейський або Якутський кінь.
Міжнародну дослідницьку групу очолює південнокорейський експерт з клонування, професор Хванг У Сок. Він бере активну участь в пошуках останків шерстистих мамонтів, що збереглися у вічній мерзлоті. Якщо експеримент по відродженню Ленського коня вдасться, наступним кроком стане можливе клонування викопного гіганта.
Двох останніх північних білих носорогів захищатиме від браконьєрів спанієль.
Коментарі