неділя, 04 грудня 2022 00:25

"Це просто надзвичайно" – що побачили вчені на фото супутника Сатурна

Космічний телескоп імені Джеймса Вебба зробив знімки найбільшого супутника Сатурна – Титана.

На Титані є хмари. Знімки зробили 4 листопада. Про це повідомило Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США NASA.

Титан – єдиний супутник у Сонячній системі зі щільною атмосферою. Це також єдине планетарне тіло, окрім Землі, на якому зараз є річки, озера та моря.

На відміну від Землі, рідина на поверхні Титану складається із вуглеводнів, включаючи метан та етан, а не з води. Атмосфера наповнена густим серпанком, який закриває видиме світло, що відбивається від поверхні.

"Атмосфера Титана неймовірно цікава не лише через метанові хмари і шторми. Але й через те, що вона може розповісти нам про минуле і майбутнє Титана, зокрема те, чи завжди у нього була атмосфера. Ми були у захваті від перших результатів", – повідомили NASA.

Автор: blogs.nasa.gov
  Зображення супутника Сатурна Титана, зроблені 4 листопада. Ліворуч – яскраві плями. Це помітні хмари у північній півкулі. Праворуч – кольорове складене зображення з використанням комбінації фільтрів.
Зображення супутника Сатурна Титана, зроблені 4 листопада. Ліворуч – яскраві плями. Це помітні хмари у північній півкулі. Праворуч – кольорове складене зображення з використанням комбінації фільтрів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зіткнення зонда NASA з астероїдом відзняли телескопи: дивовижні фото

Член команди дослідників Себастьян Родрігес з Universite Paris Cité першим побачив нові зображення, після чого заявив: "Це просто надзвичайно! Мені здається, ми бачимо хмару".

"Фантастика. Подобається бачити хмару та очевидні позначки альбедо (яскраві і темні плями). Тож з нетерпінням чекаємо на спектри", – сказав керівник проєкту Webb Solar System GTO Гайді Хаммел з Асоціації університетів досліджень астрономії.

Виявлення хмар на Титані підтверджує давні прогнози вчених щодо клімату на супутнику – що хмари легко утворюватимуться у середній північній півкулі під час пізнього літа, коли поверхня нагрівається Сонцем.

Вчені вирішили з'ясувати, чи рухаються хмари на Титані. Подальші спостереження проводилися з обсерваторії Кека на Гаваях протягом 30 год. з 4 по 6 листопада.

Автор: blogs.nasa.gov
  Еволюція хмар на Титані протягом 30 год. з 4 по 6 листопада.
Еволюція хмар на Титані протягом 30 год. з 4 по 6 листопада.

"Дійсно захоплююче! Я радий, що ми це бачимо, оскільки ми прогнозували значну хмарну активність у цьому сезоні. Ми не можемо бути впевнені, що хмари 4 і 6 листопада – це однакові хмари, але вони є підтвердженням сезонних погодних умов", – сказав експерт з моделювання атмосфери Хуан Лора з Єльського університету.

Минулого місяця Європейське космічне агентство показало фото зіткнення двох галактик. Зіткнення виявив телескоп "Габбл".

16 листопада NASA запустила до Місяця надважку ракету-носій Space Launch System з космічним кораблем Orion. У найближче десятиліття люди зможуть залишатися на Місяці упродовж тривалого часу, сказали в NASA.

Зараз ви читаєте новину «"Це просто надзвичайно" – що побачили вчені на фото супутника Сатурна». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 4069
Голосування Чи варто із дітьми вчити уроки?
  • У жодному разі не треба
  • Завжди потрібно
  • Треба до 5 класу
  • Потрібно, якщо дитина заробила погану оцінку
  • Слід тільки перевіряти виконане завдання
  • Треба, якщо про це благатиме дитина
Переглянути