Ексклюзиви
Понеділок, 25 липня 2016 12:45

Британці відтворили звучання праіндоєвропейської мови

Вчені з Оксфордського і Кембриджського університетів відтворили можливе звучання праіндоєвропейської мови. Нею розмовляли близько 8 тис. років тому жителі північних степів між Чорним і Каспійським морями.

Замість реконструкції письмової форми древніх звуків і слів, науковці вирішили відтворити їх звучання, повідомляє studway.

Для цього лінгвісти та математики використали спеціальне програмне забезпечення, яке дозволяє статистичними методами відстежити фонетичну еволюцію індоєвропейських мов і візуалізувати окремі етапи її розвитку (слова і звуки) у вигляді 3-вимірних спектрограм.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Українська мова - найстаріша зі слов'янських" - російський мовознавець

Статистичною обробкою займалися в Кембриджі, тоді як в Оксфорді проводили акустико-фонетичну та лінгвістичну експертизу. Зокрема, вчені представили еволюцію слова "один" (від англійського one до праіндоєвропейського oinos).

 

Нагадаємо, праіндоєвропейська мова гіпотетична прамова індоєвропейської сім'ї. Індоєвропейська прамова, якою, за припущеннями лінгвістів та істориків, розмовляли на північному узбережжі Чорного моря (територія сучасної України) близько 3500 року до н. е. За ностратичною теорією праіндоєвропейські мови є нащадками ностратичної прамови.

Зараз ви читаєте новину «Британці відтворили звучання праіндоєвропейської мови». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 3033
Голосування Чи варто із дітьми вчити уроки?
  • У жодному разі не треба
  • Завжди потрібно
  • Треба до 5 класу
  • Потрібно, якщо дитина заробила погану оцінку
  • Слід тільки перевіряти виконане завдання
  • Треба, якщо про це благатиме дитина
Переглянути
Погода