Дослідники визначили хімічний склад атмосфери планети GJ 1132b в сузір'ї Паруса — виявилося, що об'єкт схожий на Землю не тільки розмірами.
Команда на чолі з доктором Джоном Саутуортом з Університету Кила у Великобританії використовувала телескоп ESO / MPG в Чилі. Планета поглинала частину світла зірки, навколо якої оберталася, – це стало доказом наявності на ній атмосфери.
Планета в 1,4 рази більше Землі і розташована за 39 світлових років від нашої планети.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: NASA відкрило унікальну інтернет-бібліотеку
"Хоч це і не виявлення позаземного життя, але тим не це важливий крок у потрібному напрямку. Визначення наявності атмосфери у "суперземлі" GJ 1132b є першим випадком виявлення атмосфери у планети земної групи, якщо не брати до уваги саму Землю", — говорить провідний дослідник Джон Саутворт з Кілского університету Англії.
Виявлення атмосфери і її опис є важливою частиною пошуків життя за межами Сонячної системи. Про це повідомляє bbc.
Астрономи скептично ставляться до можливості існування життя на цій планеті. Вони вважають, що так як GJ 1132b близько знаходиться до зірки і температура її поверхні може досягати 370 °C, планета має більше подібності з Венерою, ніж з Землею.
Раніше вчені з NASA опублікували фото Юпітера. Їх зробили за допомогою космічного апарата Juno. Juno запустили в 2011 році.
Коментарі