Науковці з Університету Вашингтона створили штучну кров. Вона здатна повноцінно забезпечувати тканини тіла киснем. Водночас може тривалий час зберігатися у замороженому стані або у формі порошку.
За словами вчених, штучна кров у формі порошку нагадує паприку. Її зручно зберігати в спеціальних ємностях для внутрішньовенних ін'єкцій, що зазвичай є у сумках лікарів швидкої допомоги. Порошок швидко перетворюється на рідину - в нього достатньо вприснути стерильну воду. Така кров придатна до використання понад рік, передає MedikForum.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відрізану руку пришили до ноги
Клітини для штучної крові виготовляють з очищених білків гемоглобіну людини. Їх занурюють у синтетичний полімер. Гемоглобін – компонент усередині червоних кров'яних клітин, який переносить кисень організмом.
Науковці переконані, що винахід здійснить прорив у питанні порятунку людей. За статистикою, семеро з десяти поранених солдатів гинуть не від травм органів, а через крововтрату і шок, що вона викликає. Більшість помирають до прибуття лікарів.
Каліфорнійські вчені спростували власну теорію, що "молода" кров здатна затримати старість організму. Повторний експеримент із переливанням крові у мишей показав, що кров молодого організму не може зупинити процес старіння. Виявили, що у старих мишей, які отримали "молоду" кров, не відбулося будь-яких значних змін, а молоді миші, котрим перелили кров від старших, починали старіти.
Коментарі