пʼятниця, 25 вересня 2020 10:36

Яким буде клімат через 80 років - прогнози вчених

Яким буде клімат через 80 років - прогнози вчених
Дослідники спрогнозували найгірші репрезентативні шляхи концентрації, які можуть втілитись у життя до 2100 року. Фото: Pixabay

Учені попереджають, що наслідки від змін клімату з часом лише посилюватимуться, якщо людство не зупинить цього.

За найпесимістичнішими прогнозами, до 2100 року середня температура в червні та серпні становитиме +38 градусів у багатьох регіонах світу, повідомляє World Economic Forum.

Нова візуалізація від EarthTime показує, наскільки спекотною може стати наша планета до 2100 року. За словами науковців, бізнес-лідери та уряди країн повинні прискорити ухвалення рішень і діяти вже зараз для запобігання негативному сценарію. Дослідники спрогнозували найгірші репрезентативні шляхи концентрації, які можуть втілитись у життя до 2100 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лід в Арктиці влітку може зникнути - вчені

Серед прогнозів: потепління на понад 4 градуси за Цельсієм вище доіндустріального рівня, збільшення викидів, вимушена міграція сотень мільйонів людей, значне збільшення площі лісів, схильних до того типу пожеж, які вирували цього літа через феномен, що отримав назву "дефіцит вологи". Всесвітній економічний форум використовував дані лабораторій Climate Impact Lab, Climate Central, Washington Post і супутників NASA для створення візуалізації цього найгіршого сценарію.

Модель даних показує, що до 2100 року в Нью-Делі (Індія) протягом восьми місяців у році середня температура становитиме 32 градуси. Сьогодні це шість місяців; у Феніксі (штат Аризона, США) майже 200 днів на рік температура буде мінімум 32 градуси; середня температура повітря в регіонах Південної Європи з червня по серпень становитиме 30 градусів; у червні–серпні температура у В'єтнамі, Камбоджі, Малайзії та Індонезії в середньому перевищуватиме 30 градусів. Маямі й Форт-Лодердейл (Флорида, США) буде затоплено через підвищення рівня моря.

Фахівці з кліматичної інженерії Університету Вашингтона пропонують розпорошувати солону воду в повітря, щоб морські хмари відбивали більше сонячних променів. Учені працюють над ідеєю освітлення морських хмар, яку вони вважають перспективною стратегією для компенсації процесів глобального потепління.

Зараз ви читаєте новину «Яким буде клімат через 80 років - прогнози вчених». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 4069
Голосування Чи варто із дітьми вчити уроки?
  • У жодному разі не треба
  • Завжди потрібно
  • Треба до 5 класу
  • Потрібно, якщо дитина заробила погану оцінку
  • Слід тільки перевіряти виконане завдання
  • Треба, якщо про це благатиме дитина
Переглянути