субота, 16 березня 2024 13:11

Як покращити сигнал домашнього Wi-Fi: корисні поради

Як покращити сигнал домашнього Wi-Fi: корисні поради
З багатьма неприємностями у роботі домашньої Wi-Fi-мережі можна впоратися самостійно. Фото: Depositphotos

Wi-Fi сьогодні є найпопулярнішим способом підключення до інтернету. Це стало можливим завдяки хорошим характеристикам цього протоколу, простоті підключення та наявності широкого асортименту недорогого обладнання.

Однак є у цього інтерфейсу недоліки. Багато користувачів стикаються з незрозумілими "відвалами" зв'язку, помилками або низькою швидкістю передачі даних. Добре, що з багатьма неприємностями у роботі домашньої Wi-Fi-мережі можна впоратися самостійно, про що розповість Gazeta.ua.

Бувають випадки, коли роутер, так би мовити, "втомлюється". В такій ситуації фахівці рекомендують виконати правило "10 секунд" – це простий, але ефективний спосіб поліпшення продуктивності Wi-Fi в домашній мережі.

Просто перезавантажте роутер шляхом "відключення – чекаємо 10 секунд – включення". Експерти кажуть, що це дозволяє усунути тимчасові помилки та покращити продуктивність вашої мережі.

Якщо це не допомогло, то розглянемо ще кілька причин.

Оберіть таке місце для роутера, щоб сигнал був рівномірно розподілений

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерти назвали місця, в яких категорично заборонено ставити Wi-Fi-роутер

Якщо маршрутизатор знаходиться у віддаленому кутку будинку, це може призвести до погіршення сигналу Wi-Fi. Маршрутизатор повинен перебувати у частині житла, де буде гарантований максимальний радіус покриття сигналу.

Наприклад, кутова кімната далеко не ідеальний варіант. Вітальня, що знаходиться в центрі квартири, навпаки, здебільшого стає вирішенням проблеми. Щодо приватного будинку, який має 2 поверхи, то роутер необхідно розташувати так, щоб до його зони охоплення входили обидва яруси.

Перевірте налаштування роутера

Переконайтеся, що у вас не встановлено обмеження швидкості або блокування на конкретних пристроях або програмах. Також переконайтеся у наявності останньої прошивки маршрутизатора. Навіщо оновлювати прошивку роутера і як це зробити, також читайте а нашому матеріалі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо оновлювати прошивку роутера і як це зробити: корисні поради

Позбудьтеся перешкод у виді іншої техніки

На якість сигналу, що передається по Wi-Fi-мережі, може впливати багато різних факторів, у тому числі перешкоди від телефонів, мікрохвильових печей і так далі. Вони створююють електромагнітні перешкоди, які можуть призвести до погіршення сигналу Wi-Fi.

Тому тримати роутер краще подалі від іншої електронної техніки.

Перевірте налаштування безпеки Wi-Fi

Переконайтеся, що ви використовуєте захищений пароль та захист WPA2 для своєї мережі Wi-Fi, щоб запобігти несанкціонованому доступу до вашої мережі.

За замовчуванням виробник встановлює на всіх своїх роутерах ті самі добре всім відомі логіни і паролі. Кожен користувач повинен самостійно змінити їх, щоб захистити свою мережу від несанкціонованого доступу. Проте роблять це, на жаль, далеко ще не всі.

Смартфон став такою невід'ємною частиною життя для сучасної людини, що багато хто не те що не вимикає на ніч Wi-Fi та мобільний інтернет на своєму гаджеті (принаймні коли йдуть спати), але навіть кладе його поруч у ліжко. Чим шкідливий "сон зі смартфоном", Gazeta.ua повідомляла.

Сьогодні ж розглянемо, чому залишати смартфон підключеним до бездротової мережі на ніч – це не дуже хороша ідея. Зокрема, відключення інтернету в нічний час може бути корисним відразу з кількох причин, тому розглянемо кожну з них трохи детальніше.

Зараз ви читаєте новину «Як покращити сигнал домашнього Wi-Fi: корисні поради». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути