Під час карантину зріс попит на репетиторів. Ціни на за годину заняття коливаються від 150 до 350 грн. Вони залежать від рівня викладача.
Найдешевше беруть студенти по відеозв'язку, дорожче вчителі й ще дорожче — викладачі вищих навчальних закладів.
"Студентів, що займаються із учнями через відеозв'язок, можна знайти і за 120-140 гривень. Дивлячись, у якому місті шукати. Правда, у деяких невеликих містах толкові студенти приходять додому й 1,5 години викладають учням. Наприклад, знаю такі розцінки в Полтаві, Вінниці, Рівному", - говорить Gazeta.ua викладач англійської на курсах з вивчення цієї мови Вікторія Чмут з Києва. Вона віддавала на репетиторство 2 із 3 своїх дітей.
За її словами, найвищий рівень знань дають викладачі. Проте не кожен учень готовий до сприйняття слів і методик працівника вищого навчального закладу.
"Репетитори-студенти підходять більше для тих, кому треба просто підтягнути рівень знань і контролювати. Це мають бути діти із високою свідомістю й самовідповідальністю, - каже жінка. - Багато залежить від самих студентів — настільки в них структуроване мислення, як вони готові адаптуватися до учня й тримати дисципліну. Як показує практика, таких мало".
Не кожен хороший вчитель може бути хорошим репетитором
За її словами, низька вимогливість і ліберальність найбільше притаманна саме репетиторам-студентам і викладачам вищих навчальних закладів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найуспішніші залишатимуться за кордоном - експерт про гранти
"Найкращими у моїй практиці із моїми дітьми виявилися шкільні вчителі, які не перший рік працюють. Вони вміють тримати увагу учня, вимогливі. І головне - зорієнтовані саме на заняття із школярами. При чому вартість послуг у них нижча за викладачів", - пояснює Вікторія Чмут.
Вона радить шукати репетиторів на інтернет-платформах, за відгуками знайомих чи в спільнотах в інтернеті для батьків. Однак варто звертати увагу на те, що у репетитора мають бути трохи інші навички, ніж у звичайного вчителя.
"Не кожен хороший вчитель може бути хорошим репетитором. Це зовсім інші навички, - говорить Gazeta.ua заслужений вчитель України, редактор порталу "Освітня політика" Віктор Громовий.
Репетитор відрізняється від учителя зосередженням на індивідуальних результатах учня. Врахування психологічних особливостей, захоплень і знань дитини задля успіхів у предметі.
"Людина може бути чудовим учителем, але як репетитор не надто успішним. Репетитор має вміти працювати віч-на-віч з учнем, вміти бути наставником. Тому шукати репетиторів треба за практичними порадами тих, які вже скористалися такими послугами", - каже експерт.
1 лютого 2021 року розпочалася реєстрація на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання 2021-го. Цьогоріч реєстрація триватиме до 5 березня. Участь в основній сесії ЗНО є безкоштовною. Кожен учасник має право скласти тести не більш як із 5 навчальних предметів
Коментарі