Невагомість негативно впливає на людину у випадку тривалої відсутності гравітації.
Після повернення на Землю астронавти проходять процедуру реабілітації. У них спостерігають серйозні проблеми зі здоров'ям і просторовим усвідомленням, розповідають в NASA.
З подібними проблемами після тривалого часу на орбіті зіткнувся астронавт аерокосмічного агентства NASA Дрю Фейстел, який повернувся на Землю після роботи на Міжнародній космічній станції.
Процес своєї болісної адаптації до гравітації астронавт виклав в Twitter. На відео показав, як йому доводиться в буквальному сенсі заново вчитися ходити.
На відео астронавта просять пройти по прямій лінії з закритими очима. Те, що звичайна людина робить без проблем, для астронавта, який побував на орбіті є важким завданням, бо в цей момент відчуває запаморочення і дезорієнтацію.
"Ось так, з п'яти на носок і з закритими очима я ходив після 197 днів на Міжнародній космічній станції", - написав Фейстел в Twitter.
Welcome home #SoyuzMS09 ! On October 5th this is what I looked like walking heel-toe eyes closed after 197 days on @Space_Station during the Field Test experiment...I hope the newly returned crew feels a lot better. Video credit @IndiraFeustel pic.twitter.com/KsFuJgoYXh
— A.J. (Drew) Feustel (@Astro_Feustel) 20 декабря 2018 г.
Всі члени екіпажу Міжнародної космічної станції щодня проводять 2 години фізичних тренувань: біг по біговій доріжці, велотренажер, присідання та інше. ФізнагрузкИ виконують для того, щоб мінімізувати втрату м'язової і кісткової тканини, поки люди знаходяться в умовах мікрогравітації.
На Міжнародній космічній станції знайшли папку з унікальними матеріалами. У ній були дискети залишені першим екіпажем 20 років тому. Знахідку виявив німецький астронавт і командир МКС Олександр Герст.
Коментарі