Ексклюзиви
Четвер, 02 серпня 2018 11:32

Як фінансуватимуть профтехосвіту

Як фінансуватимуть профтехосвіту
Потрібно вирішити проблему підготовки робітничих кадрів. Фото: Профітех

Зміна системи фінансування професійно-технічної освіти вирішить проблему підготовки кадрів робітничих професій.

Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час робочої наради з представниками Уряду та бізнесу.

"Невелика частина державного фінансування припадає на навчання учнів за професіями загальнодержавного значення. Далі весь тягар падає на органи місцевого самоврядування. Ми хочемо додати інші стимули та джерела фінансування, щоб забезпечити доступ до якісної та сучасної професійної освіти, яку сьогодні потребує ринок праці. Маємо вдосконалити механізм фінансування закладів профтехосвіти і продумати залучення різних джерел для цього процесу", - розказує керівник відомства.

Міносвіти підготувало 3 ключові пропозиції фінансування закладів професійно-технічної освіти:

Галузеве замовлення: державне або комунальне підприємство фінансує підготовку робітників, які далі працюватимуть над виконанням програми.

Міжбюджетні трансферти: міська рада приймає рішення про передачу коштів із міського бюджету обласному. Обсяг замовлення визначатиметься пропорційно кількості учнів, зареєстрованих на території міста або обласного центру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перемоги та поразки: чим запам'яталася цьогорічна вступна кампанія

Залучення роботодавців до освітнього процесу: 1) підготовка учнів за дуальною формою навчання; 2) навчання за кошти роботодавця.

Під час фінансування підготовки фахівців бізнесом майбутній роботодавець може укласти угоду з учнем і закладом освіти. Таким чином учень безкоштовно здобуватиме освіту та отримає робоче місце після закінчення навчання, а роботодавець - кваліфікованого робітника з гарантованим періодом роботи.

58 875 вступників на бакалавра і магістра медичного, ветеринарного та фармацевтичного спрямування отримали рекомендації для зарахування на бюджет. Місця розподілили за алгоритмом адресного розміщення державного та регіонального замовлення.

Зараз ви читаєте новину «Як фінансуватимуть профтехосвіту». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 3808
Голосування Чи варто із дітьми вчити уроки?
  • У жодному разі не треба
  • Завжди потрібно
  • Треба до 5 класу
  • Потрібно, якщо дитина заробила погану оцінку
  • Слід тільки перевіряти виконане завдання
  • Треба, якщо про це благатиме дитина
Переглянути