В африканському Мозамбіку слони почали народжуватися без бивнів.
Дослідники вважають, що причиною такої аномалії є популярне у цій країні браконьєрство. Вчені не виключають й інших можливостей такого розвитку подій. Раніше у 2-3% випадків народжувалися слони без бивнів. Наразі це третина від усіх новонароджених слоненят.
За останні 20 років із 200 самок слонів у Південній Африці, що знаходяться під наглядом, 98% не відростили бивні. Для слонів бивні відіграють важливу захисну функцію. На чорному ринку ціна слонової кістки знаходиться в районі $ 2 300 за кг, повідомляє Лайт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали фото рідкісної зебри-альбіноса
"Браконьєрство має сильний вплив не тільки з точки зору чисельності, але і з точки зору еволюції", – говорить експерт по роботі зі слонами Джеймс Пул.
Дослідники звинувачують у таких змінах браконьєрів. Попри заборони в країнах Азії та Африки і надалі продовжують незаконно торгувати бивнями. Їх продають у вигляді прикрас. Крім цього популярним є порошок, який начебто має цілющі властивості.
Відсутність бивнів позначиться не тільки на житті слонів, але й на всій екосистемі їхнього проживання.
У Кенії браконьєри вбили одного з найстаріших і найбільших в Африці слонів на прізвисько Сатао II. Вік тварини становив близько 50 років, він пережив не одну посуху та, ймовірно, інші напади браконьєрів.
Коментарі